На 1500 гривень тільки за один день і тільки один з відділів міграційної служби у Львові може ошукати громадян за послуги, так званої, «перепрописки». Про заявив керівник львівського осередку ГО «Свідомі» Іван Яцишин, передає Львівський портал з посиланням на Прес-клуб.
За його словами, щоби перереєструватися з одного місця проживання в інше в межах Львова, від громадянина вимагають сплатити 30 гривень. Але за ці гроші лише знімуть з реєстрації в одному районі. Ще 30 грн коштує реєстрація в іншому районі і 85 копійок – державне мито.
«Ми почали з’ясовувати, за що ми сплачуємо. Виявилося, що 25 гривень бере ДП «Документ», призначення платежу – «організаційно-технічні послуги». Ще п’ять гривень – «Правексбанк», – каже він.
За словами активіста, плата проходить через спеціальні термінали. Кожен з відвідувачів може сам сплатити за послуги, але йому не дозволяють.
«Біля кожного апарату, який приймає гроші, стоїть працівник, який «допомагає» сплатити за послуги. На терміналі висить оголошення: «Прохання без працівника не користуватися апаратом», – каже Іван Яцишин.
Проте активісти ГО «Свідомі» вичекали, коли працівник міграційної служби відійшов від терміналу, і переглянули, яку ж там інформацію приховують.
«Там є витяги з законодавства, там є вся вичерпна інформація щодо всіх потрібних документів та сплат. Там також вказано, що платіж у 25 гривень, який йде на рахунки ДП «Документ», є добровільним», – каже юрисконсульт львівського осередку ГО «Свідомі» Тарас Герляк.
Проте він зауважив, що працівник міграційної служби, який, нібито, допомагає відвідувачам оплачувати послуги, не дозволяє відмовитися від того «добровільного» внеску. Він або сам натискає на всі кнопки на терміналі, або каже, що без того добровільного внеску документи не приймуть.
Іван Яцишин також нагадав, що ці ж міграційні відділи виготовляють закордонні паспорти. І тут «добровільний внесок» на користь ДП «Документ» складає 65 гривень з однієї особи.
«Ці платежі здійснюють в усій Україні. Це не є проблема тільки Львова», – каже Тарас Герляк.
Проте ніяких дій активісти робити не будуть. Хоча би тому, що за два дні, з 1 квітня, всі послуги з реєстрації за місцем проживання вже будуть надавати ЦНАПи.
«Але ми попереджаємо їхніх наступників, щоби вони не робили так, як це роблять зараз міграційні відділи», – каже Іван Яцишин.
Фото: provolyn.com