Українські аграрії в рамках акцій у відповідь на протести польських фермерів привезли до кордону сільськогосподарську техніку, пошкоджену внаслідок бойових дій. Про це повідомили польські та низка українських ЗМІ після того, як у соцмережах з’явилися відповідні відео, пише Європейська правда.
Так, один з польськомовних користувачів Twitter (X) опублікував відео, де з вікна транспортного засобу можна бачити, як фури везуть на платформах напівпричепів обгорілий комбайн, трактор, машини.
Ukraina zaczęła sprowadzać na granicę z Polską maszyny rolnicze zniszczone podczas ostrzału i działań wojennych, aby zademonstrować cenę, za jaką Ukraińcy otrzymują zbożepic.twitter.com/k4vZgJtqAe
— BuckarooBanzai (@Buckarobanza) February 22, 2024
Саме відео, ймовірно, авторства іншої особи, супроводжується написом українською мовою, де вказано, що це знято 22 лютого біля КПП «Угринів». З публікацій інших медіа схоже, що оригінал відео опублікували в українському сегменті TikTok.
Депутат Червоноградської районної ради Олександр Клімов у своєму Facebook опублікував власне відео вже виставленої на землю техніки і написав, що це явно виставка української сільськогосподарської техніки, знищеної внаслідок війни. Водночас він вказав, що не знає, чия це ініціатива.
Техніку підписали табличками із вказівками, з якої вона області та кому належала. На табличках можна бачити логотипи організацій «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР) і SaveUA.
Польське RMF24 зазначає, що на ранок 23 лютого протести польських фермерів тривають, на КПП «Медика» орієнтовний час очікування для вантажівок з польського боку – 197 годин.
На КПП «Корчова» час очікування складає близько 143 годин, «Гребенне» – 150 годин, «Дорогуськ» – 113 годин. Блокувальники безперешкодно пропускають лише легкові авто та автобуси.
В Українському клубі аграрного бізнесу зазначили, що метою такої акції є демонстрація польським колегам, в яких умовах доводиться вирощувати зерно, котре потім цинічно викидають на дорогу чи колії, а в Україні працівники агросектору віддають життя за нього.
«Знищена агротехніка має нагадати польським фермерам, хто насправді є загрозою для них та причиною недоотриманих прибутків. В той час як російські ракети знищують український хліб на полях і в зерносховищах, а російські загарбники крадуть зерно з українських полів на тимчасово окупованих територіях, росія поступово розширює свої позиції на світовому продовольчому ринку, зокрема й на ринках ЄС. У сезоні 2023/2024 український експорт зерна впав на 13%, в той час як російський експорт збільшився на 23%. Тож, можливо, ця агротехніка змусить замислитися поляків, наскільки обґрунтованими є їх методи протесту», – коментує генеральний директор УКАБ Олег Хоменко.
21 лютого президент України Володимир Зеленський запропонував польському президенту Анджею Дуді й прем’єр-міністру Дональду Туску зустрітися на кордоні з Україною.
Нагадаємо, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту на автошляхах, які ведуть через пункт пропуску «Дорогуськ–Ягодин» та «Хребенне–Рава-Руська». Наступного дня фермери обмежили рух автодорогами, які ведуть через пункти пропуску «Зосін–Устилуг» та «Долгобичув–Угринів». 13 лютого польські фермери розпочали акцію протесту біля пункту пропуску «Корчова — Краківець».
11 лютого польські фермери висипали українське зерно на дорогу. 20 лютого польські фермери перекрили залізницю та розсипали зерно з вантажного вагону на колії.
20 лютого польські протестувальники розпочали більш жорстко блокувати рух на кордоні з Україною. Зокрема, у трьох пунктах пропуску не пропускали пасажирські автобуси та легкові автомобілі. Згодом у ПП «Рава-Руська», «Устилуг», і «Угринів» все ж почали пропускати пасажирський транспорт.
Генеральна консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич засудила дії польських фермерів на польсько-українському кордоні. Генконсулка перепросила України, вказавши, що не вірить у те, що це справа рук «справжніх» її співвітчизників
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: УКАБ
Маркіян Рой