ОСТАННІ НОВИНИ

У «Краківці» затримали українців з підробленими covid-сертифікатами

Ольга Денисяка

|

У пункті пропуску «Краківець» на Львівщині у чотирьох українців виявили підроблені «Міжнародні свідоцтва про вакцинацію». Загалом за декілька тижнів на кордоні з Польщею та львівському аеропорту вже виявили 37 фейкових документів про вакцинацію. Про це Львівському порталу 7 вересня повідомили в пресслужбі прикордонного карпатського загону Західного регіонального управління Держприкордонслужби.

Прикордонники розповідають, що перевіряють дійсність сертифікатів за допомогою спеціального пристрою, який сканує QR-код документу і визначає справжній він, чи ні.

«Для пришвидшення перетину кордону та створення комфортних умов прикордонники уже майже місяць використовують електронні пристрої з програмним забезпеченням «SafeBorder» для перевірки COVID-сертифікатів, воно передбачає можливість автоматизованої перевірки чинності документа та його приналежності відповідній особі під час перетинання кордону України», – йдеться в повідомленні.

Такою системою вони користуються вже близько місяця. За цей час службовці Карпатського загону перевірили понад 2500 документів про вакцинацію. З них підробленими виявились 37. Найбільше таких випадків зафіксовано в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».

Останній такий випадок також стався у цьому пункті пропуску. Водія авто та трьох його пасажирів затримали на в’їзді в Україну. Вони подали на контроль «Міжнародні свідоцтва про вакцинацію». Під час перевірки службовці виявили, що документи про вакцинацію підроблені.

Про підробку covid-сертифікату повідомили у поліцію, оскільки це має ознаки кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Довідково:

COVID-сертифікат – це документ у Дії, який підтверджуватиме ваш статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в «Дії».  Зауважимо, COVID -сертифікат обов’язково міститиме QR-код, отримати його можна також і в паперовій формі. Термін дії такого документу становить лише пів року.

В липні команда Мінцифри розпочала бета-тестування сертифікатів на iOS, а в середині серпня – Android.

Наприкінці серпня Європейський Союз офіційно визнав та почав приймати українські COVID-сертифікати в додатку «Дія».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Держприкордонслужба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *