В Україні понад 27% жителів країни хочуть отримати щеплення від коронавірусної інфекції індійською вакциною Covieshield. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».
За даними соціологів, зробити щеплення вакциною Covieshield готові лише 27% українців. Натомість не хочуть робити щеплення цим препаратом – 67%.
«Загалом вакцинуватись від COVID-19 більше готові старші опитані, у готовності вакцинуватись Covieshield ця тенденція зникає, особливо у категорії старших жінок. В цілому ті, хто не бояться захворіти, вірять у міфи про коронавірус і вакцини, менше готові вакцинуватись будь-якою вакциною», – інформують соціологи.
Загалом опитані більше довіряють вакцинам, які виготовлені у Великій Британії, США та країнах Європейського Союзу. Таких близько половини. Проте цим вакцинам не довіряють близько 20%. Вакцинам, зробленим в Індії довіряють 30%, не довіряють – 45%, ще 23% – вагаються із відповіддю. Вакцинам з Китаю довіряють 17% українців, не довіряють – 35% опитаних, не змогли відповісти – 46%.
Натомість російським вакцинам довіряють найменше. Довіру їм висловили лише 19% українців, недовіру – 58%, вагалися з оцінкою – 24%.
«Відносно більше прихильників вакцини, виробленій в РФ серед мешканців Півдня та Сходу, старших опитаних, супер-критиків процесу вакцинації від коронавірусу, виборців партії «Опозиційна платформа – За життя», партій Шарія та Мураєва», – зазначають соціологи.
Вакцинацію від COVID в Україні роблять вакциною CoviShield, виготовленою в Індії компанією Serum Institute – найбільшим світовим виробником вакцин. 23 лютого в Україну поставили пів мільйона доз цієї вакцини. Детальніше про побічні ефекти та ефективність вакцини читайте за цим посиланням.
Наразі Україна очікує до кінця березня на поставки 1,5 млн доз вакцини проти коронавірусу Covishield (AstraZeneca/Oxford) та 700 тис. доз вакцини Sinovac, у квітні – поставки 600-700 тис. доз від ініціативи COVAX та на 1,2 млн доз вакцини Sinovac.
Нагадаємо, в Україні вакцинація від COVID-19 стартувала 24 лютого, а на Львівщині – 25 лютого. Зазначимо, що Львівщина отримала 42 200 доз вакцини AstraZeneca (Covishield) для вакцинації від COVID-19.
1 березня очільник МОЗ Максим Степанов підписав наказ, яким дозволено вакцинувати лідерів громадської думки залишками доз Covishield. На Львівщині громадські діячі, які хочуть вакцинуватися, мають заповнити спеціальну анкету.
Опитування проводилося з 18 по 19 березня 2021 року. Аудиторія – населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього було опитано 1500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Вероніка Рой