Менше ніж через два тижні, 7 вересня, у Львові відбудеться друге засідання конкурсної комісії на обрання директора музею «Територія Терору», що розташований за адресою проспект Чорновола, 45. Про це у коментарі Львівському порталу повідомила директор міського департаменту розвитку Наталія Бунда.
У мерії обіцяють, що конкурс буде відкритим.
«Наразі друге засідання конкурсної комісії буде 7 вересня. Воно буде абсолютно відкритим і публічним. Тобто запрошуємо усіх. І кандидати, у нас є три, убудуть презентувати свої програми», – зазначила Наталія Бунда.
Раніше один із депутатів Львівської міськради Тарас Чолій висловив сумнів щодо фаховості членів конкурсної комісії. За його даними, туди увійшли представники громадських організацій, що не мають з культурою нічого спільного.
Н. Бунда пояснює, що згідно із законодавством, міськрада приймає документи в усіх організацій, що мають у своєму статуті слово «культура».
«Власне усі громадські організації, як би вони не називалися, якщо у статутній діяльності згадується слово «культура», ми просто зобов’язані взяти у них документи. Якщо основна діяльності, до прикладу, розвиток дайвінгу, а згадується у завданнях,що вони розвивають культуру, то ми зобов’язані, згідно закону, взяти документи», – розповіла вона.
10 серпня у Львові відбувся перший етап конкурсу на директора цього музею, відтак наразі є три претенденти на це крісло:
Ольга Гончар
Народилася у 1993 році у місті Бровари на Київщині. Протягом 2008-2010 років навчалася за професією «кухар» у Начально-виробничому центрі молоді).
У 2010-2015 рр. навчалася у Національному педагогічному університеті імені Драгоманова в Києві – магістр культурологічних наук. З 2015 року – аспірант кафедри культурології цього ж вишу.
Ольга Гончар є головою ГО «Український кризовий медіа центр» у Києві, співзасновником культурно-просвітницького проекту «Їздець».
Протягом останніх років Ольга Гончар була куратором багатьох мистецьких проектів, воркшопів.
Ігор Дерев’яний
Народився у 1981 році. Протягом 1998-2003 років навчався в ЛНУ імені Ф Франка на спеціальності всесвітня історія.
У 2003-2009 роках працював на посаді наукового працівника Центру досліджень визвольного руху.
У 2007 році був молодшим працівником Інституту українознавства НАН України.
З 2010 року – старший науковий працівник Національного меморіального музею «Тюрма на Лонцького».
У доробку ї Ігоря Дерев’яного є низка наукових робіт на культурно-історичну тематику, він брав участь у наукових конференціях та культурних проектах.
Володимир Довжинський
Народився у 1988 році в Тернополі.
Протягом 2004-2009 рр. навчався в ЛНУ імені Івана Франка за спеціальністю археологія.
У 2008 році почав працювати в ЛКП «Археологічно-архітектурна служба м. Львова» на посаді історика-археолога. З 2011 року виконує обов’язки директора цієї установи.
Також з 2016 року Володимир Довжинський виконує обов’язки директору музею «Тюрма на Лонцького».
Нагадаємо, що зараз у Львові обирають директор Львівського дому органної та камерної музики. Результати засідання конкурсної комісії зустріли з обуренням. Детальніше – тут.