З 11 червня почав діяти безвіз з Європою.
Квитки на літак краще брати заздалегідь, хоча б за місяць. Також є поняття сезонності, яке впливає на вартість. Наприклад, квитки на море влітку будуть відчутно дорожчими. Але якщо запланувати свій морський відпочинок на осінь, то він обійдеться набагато дешевше, та й людей буде менше.
Тому, якщо ви не обмежені часовими рамками – відпочивайте на морі у вересні, коли ще є “оксамитовий” сезон. Але якщо їхати хочеться негайно, то редакція Еспресо.TV знайшла найдоступніші напрямки, де можна повалятися на пляжі.
Журналісти розрахували приблизну вартість подорожі на одну людину на тиждень.
Італія
Вартість влітку: 15 тисяч гривень (проїзд, харчування, проживання)
Проїзд від 3900 гривень
До Італії краще діставатися з пересадками через Польщу чи Угорщину. Курортними місцями вважаються Неаполь, Сан-Марино і острови Сардинія та Сицилія.
Наприклад, відпочинок на Сардинії. З Варшави до Сардинії летять два літаки лоукост WizzAir: по вівторках і четвергах о 9:40 і прибувають о 12:25. Якщо замовляти квиток за місяць, то його вартість буде від 800 гривень в один кінець.
До Варшави доведеться дістатися заздалегідь, оскільки літак Київ-Варшава літає по вівторках, четвергах і суботах, але прибуває до Варшави об 11:30 – на цей час рейс Варшава-Альгеро (Сардинія) вже далеко.
Тому можна скористатися сервісом попутників “BlaBlaCar” або рейсовим автобусом, і за 10 годин та 500 гривень ви будете у Варшаві. Зі Львова така дорога займе вдвічі менше часу і грошей.
Зворотний квиток Альгеро-Варшава буде дорожчим – 2100 гривень.
Подібний варіант перельоту можна зробити через Будапешт (Угорщина). Рейси Будапешт-Альгеро відправляються також щовівторка і щосуботи.
Житло від 8000 гривень на тиждень
Сардинію завжди вважали дорогим курортом. Так, можна зняти віллу на березі моря на тиждень за 40 тисяч гривень – такого роду пропозицій тут повно.
Оскільки ми вибрали самий пік сезону (кінець липня), то вартість двомісного номера із загальним туалетом буде не дешевше 1100 гривень на день. Тож на тиждень вам знадобиться близько 8 тисяч гривень на житло.
Харчування від 140 євро на тиждень
Кухня Сардинії трохи відрізняється від кухні континентально Італії. Особливу увагу місцеві жителі приділяють хлібу – на Сардинії його понад 50 видів. Звичайно, є й звичні італійські страви: лазанья, піца, паста. Середній чек у ресторані – 10 євро на особу.
Також є недорогі супермаркети, де вартість більшості продуктів не дорожче ніж в Україні. Якщо враховувати по одному походу в ресторан на день, а сніданок або включений у вартість готелю, або ви купуєте продукти в супермаркеті, то виходить близько 140 євро на тиждень (близько 4 тисяч гривень).
До речі, якщо ви з якоїсь причини не хочете на Сардинію, то за таким самим планом і ціною можна полетіти на Сицилію або відвідати континентальну Італію і поїхати в Неаполь.
Мальта
Вартість влітку: від 10 500 гривень (проїзд, харчування, проживання)
Проїзд від 4000 гривень
З Румунії, Бухареста, до Мальти можна дістатися за 500 гривень. Зворотний квиток Мальта-Бухарест буде дорожчим: від 1600 гривень до 2000. Найдешевший спосіб доїхати до Бухареста – поїздом за 2200 гривень.
З Катовіце (Польща) рейси лоукост WizzAir літають на Мальту двічі на тиждень: по п’ятницях і понеділках. Вартість таких рейсів туди і назад на кінець липня: від 1600 гривень до 3000.
З Варшави (Польща) є три рейси: по вівторках, четвергах і суботах. Вартість рейсів така сама. Дістатися до цих міст можна поїздом (від 500 гривень) або рейсом Wizzair (від 1000 гривень). Або використовуючи сервіс BlaBlaCar за 400 гривень.
З Будапешта (Румунія) вартість квитків до Мальти від 1300 гривень, а назад – від 3000 гривень. Рейси літають 5 разів на тиждень: понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця і субота. До Будапешта можна дістатися поїздом за 1900 гривень. Поїзд також проїжджає Львів.
Таким чином лоукост пропонує невеликий маневр для планування вартості і часу. Наприклад, купити квитки з Будапешта, оскільки звідти найбільше рейсів, а повертатися через польське місто Катовіце, що може бути трохи дешевше. Якщо ви вибираєте переліт через Польщу то буде близько 4 тисяч гривень (туди й назад).
Житло від 3500 гривень на тиждень
На сайті бронювання готелів Booking можна знайти двомісне житло за 1200 гривень на добу. Але, наприклад на сайті AirBnB можна знайти окреме помешкання з кухнею за 900 гривень на добу і недалеко від пляжу.
Або просто кімнату для двох за 500 гривень на день. Вибираючи найдешевший варіант, можна вкластися в 3500 гривень на тиждень.
Їжа від 3000 тисяч на тиждень
Намагайтеся уникати туристичних ресторанів і кафе, ціни там відрізняються як мінімум утричі. Снідати можна в невеликих кафе, де випікають булочки і подають каву. Середній чек у такому кафе – 3 євро (87 гривень).
Покуштувати асорті мальтійської кухні буде коштує від 11 євро, а з’їсти суп – 5 евро.Також є супермаркети з недорогою їжею, і якщо ви орендуєте апартаменти, то готувати буде явно дешевше. У середньому на їжу піде 15 євро на день, тобто близько 3 тисяч гривень на тиждень.
Іспанія
Вартість від 10000 гривень в липні (проїзд, харчування, проживання)
Проїзд від 3000 гривень
Як і з попередніми країнами, добиратися найдешевше виходить через Польщу, рейсами авіалінії Wizzair.
Дістатися до Варшави поїздом або автобусом або BlaBlaCar коштуватиме від 400 гривень. Білети з Варшави до Барселони коштують від 1400 гривень (назад – від 2000 тисяч), до Аліканте – від 1400 гривень (назад від 3000 гривень), а до північного міста Іспанії Сантандер можна полетіти за 700 гривень і повернутися за 1400.Місто розташоване на березі Атлантичного океану – і є найдешевшим напрямком у Іспанії.
Це не найтепліше узбережжя, але купатися там можна. Якщо набридне, то звідти ходять поїзди та автобуси до Барселони чи Аліканте (проїзд від 50 євро).
Житло від 4000 гривень на тиждень
Житло в Сантандері не таке дешеве, як в інших містах Іспанії. Можна орендувати невеликі апартаменти на двох за 1200 гривень на день. Готелі обійдуться трохи дорожче – від 1500 на день.
У Барселоні орендувати апартаменти також дешевше, ніж заселятись у готель. Студію на двох можна зняти за 600 гривень на день.
А в Аліканте й зовсім винайняти кімнату можна за 300 гривень на день. Тож у середньому житло в Іспанії обійдеться близько 4 тисяч на тиждень, на двох.
Харчування від 3000 тисяч в тиждень
Не забувайте, що якщо ви харчуєтесь у кафе і ресторанах Іспанії, то порції зазвичай дуже великі, тож їх сміливо можна ділити на двох. Паелья з креветками обійдеться вам у 9 євро, а паста у 8.
Сніданок – сендвіч з хамоном і кава – коштує 3 євро. Також є безліч турецьких кафе, де кебаб коштує 3,5 євро. Тож на харчування піде не більше 15 євро, навіть якщо ви не збираєтеся скуповуватись у більш дешевих супермаркетах.
Болгарія
Вартість від 9000 гривень (проїзд, харчування, проживання)
Проїзд від 4000 гривень
У червні запустили новий напрямок Львів-Варна (Болгарія). Насправді там ходить не цілий потяг, а лише чіпляють додатковий вагон до поїзда з Мінська раз на 10 днів. Вартість квитка від 2400 гривень в один бік.
Також можна потрапити до Болгарії через Варшаву, звідки літають рейси до чорноморського міста Бургаса. Літаки у цьому напрямку літають кожні вівторок, четвер, суботу. Вартість перельоту – від 1600 гривень. Приблизно стільки ж коштують квитки назад.
Як вже й писалося раніше, дістатися до Варшави можна поїздом або автобусом або BlaBlaCar і коштуватиме від 400 гривень. Або можна скористатися авіалініями WizzAir і долетіти з Києва до Варшави за 1000 гривень.
Житло від 2800 гривень на тиждень
Орендувати номер у готелі на двох можна від 500 гривень. Але набагато дешевше і зручніше зняти невелику квартиру за 400 гривень на день.
Харчування від 2000 гривень
Снідати можна місцевими бубликами з кавою. Вартість такого сніданку обійдеться вам у 30 гривень. Добре поїсти в ресторані коштуватиме не дорожче 150 гривень.