ОСТАННІ НОВИНИ

По Львівщині розвісили білборди, що закликають не спалювати сухостій

Олександр Косик

|

З метою привернення уваги мешканців до проблеми спалювання рослинності та формування стійкої думки про шкоду, яку завдають такі дії людині і довкіллю вздовж доріг Львівської області департамент екології та природних ресурсів забезпечив встановлення білбордів «Не підпалюй! Не вбивай життя! Усвідомлюй свою відповідальність!». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛОДА.

 

Екологи нагадують, що неконтрольовані підпали стерні, сухостою, трави та листя – найчастіша причина пожеж і загоряння житлових будинків. Крім того, погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, зростає загроза лісових пожеж. Густий дим є напівпровідником, здатним спричинити коротке замикання високовольтних ліній електропередач.

При горінні виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук. Деякі з них здатні загострити хронічні захворювання легенів, інші – можуть навіть викликати рак.

Спалювання рослинних залишків також загрожує природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння, у 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

Довідка

Станом на 15.11.2018 року Державною екологічною інспекцією притягнуто до відповідальності за фактом спалювання сухої рослинності чи її залишків 257 осіб. Загалом в області з початку року за інформацією Департаменту з питань цивільного захисту ОДА зафіксовано 515 пожеж на площі 336,5832 га.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...