ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні скасували заборонені професії для жінок

Соломія Григор'єва

|

Міністерства охорони здоров’я скасувало наказ №256, яким визначено перелік з 450 професій, заборонених для жінок. Про це повідомила у Фейсбуку народна депутатка Ірина Суслова.

 

«Скасування наказу мусить стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Далі – створення безпечних умов праці для усіх людей, незалежно від статі, боротьба із гендерною сегрегацією під час працевлаштування та викорінення сексизму на роботі», – так прокоментувала скасування наказу депутатка.

Нагадаємо, у червні Міністерство охорони здоров’я ініціювало відміну наказу №256, що забороняє працювати жінкам за 450 професіям. Міністерство ще влітку повідомляло, що переглянуло власні документи на відповідність до головних міжнародних зобов’язань України, зокрема на предмет наявності ознак дискримінації.

Зазначений Перелік суперечить вимогам законодавства ЄС, міжнародним зобов’язанням України з питань гендерної політики. Його існування суперечить національному законодавству, зокрема Конституції та міжнародним зобов’язанням України, Законам України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...