ОСТАННІ НОВИНИ

У Винниках з’явився сучасний рентген-кабінет за майже три мільйони

Єва Корнійчук

|

У 2-му поліклінічному відділенні комунальної 6-ї міської поліклініки Львова, що обслуговує майже 16 тисяч винниківчан, відкрили сучасний кабінет із цифровим рентген-обладнанням. Апарат дає змогу швидко і максимально точно діагностувати захворювання, визначати їх локалізацію та оцінювати динаміку процесу лікування, інформують у Львівській міськраді.

Раніше у 2-му поліклінічному відділенні  був рентген-апарат, проте він часто виходив з ладу, і через закінчення терміну експлуатації його демонтували у 2007 році. Тепер же за допомогою нового сучасного обладнання, яке в десятки разів зменшує променеве навантаження, всі результати обстеження з’являються на моніторі комп’ютера за декілька секунд.

«Зображення обробляється цифровим методом і передається одразу на монітор лікаря, а після цього буквально за півтори секунди лікар має можливість бачити знімок. Лікар оглядає цей знімок, аналізує і видає результат пацієнту. Цей процес дуже швидкий, зображення якісне, можна цей результат передавати на зйомник диск, а можна роздрукувати за допомогою лазерного принтера. Також цей результат ми можемо передавати по комп’ютерній мережі. Апарат є доступний для людей з інвалідністю, так є з змога робити плівки і у вертикальному, і в лежачому положенні», – розповів лікар-рентгенолог поліклінічного відділення Петро Грішин.

Вартість цифрової рентгенівської системи на два робочих місця «Red Speed» японської фірми «Shimadzu» – 2,8 млн. грн.

«Переваги використання такого рентген-обладнання – це швидкість отримання зображення, можливість цифрової обробки і деталізації дрібних анатомічних структур, а також можливість виконання комп’ютерної радіографії. Діагностичну інформацію можна пересилати на комп’ютер лікаря, і вона зберігатиметься в базі даних, а архівні дослідження можна використовувати для порівняння стану пацієнта в динаміці. Пацієнт отримуватиме плівку, яку не потрібно проявляти. Її роздруковуватимуть на принтері для термічних знімків. Це сприяє екологічній безпеці технологічного процесу, адже немає необхідності використовувати хімічні реактиви, як у плівковій рентгенографії», – пояснив головний лікар комунальної 6-ї міської поліклініки Юрій Токарєв.

Зі слів головного лікаря, вже отримано всі необхідні дозволи для проведення рентген-обстежень та проведено навчання медичного персоналу. Тож сьогодні сучасна цифрова рентген-система готова до використання.

Варто зазначити, що поліклінічне відділення у Винниках відновило свою роботу у 2010 році після декількох років реконструкції, які зініціювало управління охорони здоров’я ЛМР, щоб покращити якість надання медичної допомоги населенню м. Винники.

«В червні 2010 року, після трьохрічного відновлення та реконструкції, у Винниках розпочало свою роботу 2-ге поліклінічне відділення комунальної 6-ї міської поліклініки Львова. Тоді на реконструкцію з укріпленням фундаментів, надбудовою 3-го та мансардного  поверхів, заміною всіх мереж та обладнання, з міського бюджету було використано 4,7 млн. грн. До реконструкції у поліклініці був рентген-апарат, проте його демонтували через закінчення терміну експлуатації і непридатність до роботи. Тому потреба в сучасному рентген-кабінеті була, її відчували мешканці, які в той час були змушені обстежуватись або в місцевому госпіталі, або у Львові в 6-тій міській поліклініці на вул. Медової Печери. Тепер же місто виділило кошти на новий рентген-апарат для поліклінічного відділення у Винниках, і зараз відділення оснащене необхідною медичною апаратурою та інструментарієм, забезпечене санітарним автотранспортом для обслуговування», – розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Сьогодні в зоні обслуговування 2-го поліклінічного відділення проживає 15 725 мешканців міста Винники. Також за допомогою звертаються мешканці прилеглих до Винник сіл Пустомитівського району.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...