ОСТАННІ НОВИНИ

Верховна Рада у першому читанні підтримала проект медичної реформи

|

Сьогодні, 8 червня, Верховна Рада схвалила у першому читанні проект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», повідомляє Українська правда.

«За» проект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (6327) з поправками голови Комітету соціальної політики Людмили Денисової та нардепа Андрія Шепка 227 народних депутатів проголосували лише з третього разу.

При цьому альтернативний проект «Про державні фінансові гарантії забезпечення населення необхідною медичною допомогою, лікарськими засобами та послугами системи громадського здоров’я» (6327-1), який підготував народний депутат, екс-міністр охорони здоров`я Олег Мусій, депутати не підтримали.

Доповідаючи із трибуни парламенту в.о. міністра охорони здоров’яУляна Супрун процитувала жінку, яка втратила доньку, бо у реанімації не було потрібного обладнання, та днями у Facebook підтримала впровадження в країні медреформи флешмобом під хештегом #вимагаю_медреформу.

“Щодня в Україні вмирає 1600 людей. Система, яка мала б їх рятувати – не працює… Прийнявши ці законопроекти ми проголосимо незалежність від української медичної системи від радянської спадщини”, – сказала вона.

В.о. міністра нагадала, що за роки незалежності було розроблено 21 законопроект про медичне страхування та змінилось понад 20 міністрів охорони здоров`я, а українців стало на 10 мільйонів менше.

«Ми можемо надалі шукати ідеальну модель, але руїна в нас зараз… Час говорити правду: в Україні немає безоплатної медицини. Ми даємо хабарі за все, навіть за пологи. Це все зміниться, ми перейдемо на нову систему», – пообіцяла Супрун.

У свою чергу Олег Мусій під час засідання розповів, що законопроекти, запропоновані командою МОЗ не мають висновків антикорупційного комітету.

«Законопроект передбачає централізацію всіх коштів, 80-ти мільярдів, що унеможливить надання людям медичної допомоги. Сьогодні пані Супрун виступила із листом від пацієнтки, якій не надали допомоги. Завтра всі будуть писати їй такі листи. Забирати 80 мільярдів із без того жебрацької охорони здоров’я – верх цинізму, тому в альтернативному законопроекті вдалося на 80% зменшити корупційні ризики. Я пропоную відправити на суттєве доопроацювання цей законопроект», – сказав Мусій.

Законопроекти щодо медреформи 8 червня не підтримав Комітет охорони здоров’я.

Голова Комітету охорони здоров’я Ольга Богомолець назвала законопроекти «киданням пацієнтів під танки». За її словами, вони не потрапили до розгляду комітету.

«МОН і Кабмін за рік не спромоглися визначитися, що буд входити у базовий гарантований пакет медичної допомоги, скільки потрібно буде платити людям по співоплаті. Зараз ми даємо людям додаткові тарифи», – сказала Богомолець.

Комітет охорони здоров’я підготував власний пакет законопроектів щодо реформування галузі медицини, який презентуватимуть 9 червня.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк пояснює, що “це ключові законопроекти, які запустять незворотні структурні зміни в системі охорони здоров’я”.

Перед голосуванням законів було два етапи додаткової роботи над законопроектами – міжфракційна група за ініціативи БПП, де були внесені окремі пропозиції, а також розгляд законопроектів на Національній раді реформ, яку скликав президент Петро Порошенко, і який так само запропонував кілька поправок до законопроекту.

У МОЗі зазначають, що всі пропозиції були враховані.

«Пропозиції не змінюють модель реформи в цілому, – те, що ми називаємо фундаментом моделі, – але були окремі вимоги, які стосувались питання таймінгу реформи, нової інституції Національної служби здоров’я, як буде реалізована реформа у віддалених селах тощо», – пояснює Павло Ковтонюк.

Фото: 24 Канал

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...