ОСТАННІ НОВИНИ

Перше засідання науково-експертної групи щодо вирішення ситуації з ТПВ пройшло безуспішно

|

Вчора перше засідання провела науково-експертна група під головуванням Ігоря Юхновського. Обговорили питання відповідності земельної ділянки колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» у Яворівському районі вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами. Рішення для львів’ян невтішне. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Також учасники науково-експертної групи погодили питання, які будуть опрацьовувати на наступних засіданнях – зокрема: питання рекультивації та виконання стабілізаційних робі на полігоні в Грибовичах, забезпечення вивезення сміття з міста, розробку навчальних програм для мешканців щодо здійснення сортування сміття та зменшення кількості побутових відходів.

«Перед нами є кілька завдань. Сміття, яке лежить на вулицях, має бути вивезене у дуже короткий термін. Ми маємо знайти полігон, де ми можемо вивозити сміття до того часу, поки ми внормуємо внутрішнє життя Львова, навчимо людей розділювати сміття на різні типи. Ми маємо виховати населення міста Львова, маємо добитись того, щоб Львів став першим містом в Україні з точки зору чистоти.

Інше питання, яке перед нами стоїть – це Грибовичі. Треба почати з рекультивації.

Наступні засідання ми будемо робити більш спеціалізованого характеру, які будуть стосуватись певних проблем», – зазначив академік Національної академії наук України, Герой України Ігор Юхновський.

Також Ігор Юхновський наголосив на важливості опрацювання кількох завдань: поточне вивезення сміття зі Львова, виховання і навчання населення щодо роздільного сортування сміття, зменшення кількості сміття, яке продукує місто через розвиток мережі переробних підприємств.

«Проект рекультивації полігону в Грибовичах пройшов експертизу. На замовлення міста Інститут «Гірхімпром» розробив попередній проект по стабілізації полігону. Нам зараз треба приступати до ліквідації аварійності, щоб зняти можливість зсуву на полігоні», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак, Ігор Юхновський запропонував, аби члени науково-експертної групи розділились на менші робочі групи та опрацювали комплексно тематику поводження з ТПВ у Львові.

«Я був на виїзді на Яворівщині разом з експертами. Також ознайомився з документами. Думаю, у спеціалістів та експертів будуть серйозні застереження до цієї ділянки щодо її придатності для реалізації там такого проекту», – розповів доцент Національного лісотехнічного університету України, кандидат технічних наук Юрій Зима.

«Проблема звалища – це не лише проблема Грибович, чи де складувати зараз. Це є хвороба нашої системи поводження з ТПВ», – розповів старший науковий співробітник Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України Мирослав Подольський.

Після обговорення та озвучення думок усіх представників, комісія не винесла позитивного рішення щодо земельної ділянки у Яворівському районі.

«Ми думаємо, як найпростіше і якнайшвидше вирішити питання міста. Ми не змогли винести позитивного рішення щодо придатності цієї ділянки, аби там збудувати завод», – додав Ігор Юхновський.

На наступному засіданні планують зосередити детальну увагу на ситуації з полігоном у Грибовичах та розроблені стратегії формування у мешканців Львова культури поводження з ТПВ.

Як відомо, Володимир Гройсман вимагає реальний план дій із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища і надав Садовому шість місяців для зведення нового сміттєпереробного комплексу. Також відомо, що новий полігон для львівського сміття створять на Яворівщині.

Після візиту прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на Львівщину голова Львівської ОДА Олег Синютка видав розпорядження про передачу ділянки у Яворівському районі на баланс ЛКП «Збиранка».

Науково-експертну групу щодо ділянки для нового полігону на Львівщині очолив Ігор Юхновський.

30 січня, на сесії депутати Яворівської райради прийняли звернення до Президента України Петра Порошенка з проханням не дозволити розміщення сміттєпереробного заводу у районі.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка також вважає, що занепокоєння мешканців Яворівщини стосовно будівництва на їх території сміттєпереробного заводу не є безпідставними.

Згодом львівська мерія почала «крути носом» перед подарованою землею на Яворівщині…

Варто також нагадати, що  до моменту Грибовицької трагедії Львів відмовив 43 інвесторам у будівництві сміттєпереробного заводу.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...