ОСТАННІ НОВИНИ

За два роки майже п’ять тисяч колишніх учасників АТО відвідало міжнародні семінари з психологічної реабілітації

|

Міжнародна організація НАТО здійснює досить потужну підтримку українських військовослужбовців. Зокрема, велика увага приділяється психологічній реабілітації демобілізованих учасників АТО. Про це сьогодні на прес-конференції розповіли координатори цих програм підтримки, передає кореспондент Львівського порталу.

психологи і бійці ато2

«Військовослужбовці для нас – не новина. Ми працюємо з ними в проектах перепідготовки на нові спеціальності з 2001 року. В 2014 році, розуміючи необхідність психологічного відновлення і підтримки, ми почали працювати у волонтерському режимі. Коли ми стикнулись з проблемою збільшення військовослужбовців, які поверталися з зони АТО  і звільнялися вже в цивільне життя, ми збільшили кількість наших психологів, які починали свою роботу з населенням під час подій на Майдані. Пізніше ми зрозуміли, що потрібний більш системний підхід, і нами була створена програма «Шлях з бою додому». В кінці 2014 року офіс НАТО підтримав цю програму. Вона направлена на відновлення фізичного/психічного стану та на більш ефективну інтеграцію і адаптацію військовослужбовців», – розповіла начальник служби психологічної реабілітації громадської організації «Ліга офіцерів» Вікторія Арнаутова.

Відтак, діяльність НАТО у сфері соціального захисту військовослужбовців здійснюється за трьома основними напрямками:

  1. Підтримка у сфері психологічної реабілітації. За кошти НАТО здійснюються 3-денні семінари з психологічної реабілітації та подолання посттравматичного стресового розладу. З листопада 2014 по грудень 2016 проведено 118 семінарів, що охопили 4700 учасників у 75 населених пунктах України.
  2. Програма з перепідготовки колишніх військовослужбовців. З цивільного бюджету НАТО проводяться професійні навчання для колишніх військових, щоб покращити їх реінтеграцію до цивільного ринку праці. Цією програмою вже скористалось 8800 колишніх військовослужбовців, що дало можливість 65% з них працевлаштуватись.
  3. Програма створення системи змін військової кар’єри на цивільну за фінансування Трастового фонду. Це має підвищити привабливість вибору військової кар’єри, збільшить кількість кваліфікованих людей.

«На сьогодні близько  60% демобілізованих потребують медичної реабілітації, близько 30% – фізичної і понад 92% – психологічної. Ті військовослужбовціі, які були в зоні АТО під час I-IV хвиль реабілітації і були звільнені з лав Збройних Сил України, більшість з яких проходила тренінги, зараз повертаються до служби вже за контрактом. Як показує досвід, робота цивільних офіцерів з психологами дійсно допомагає адаптуватися до мирного життя», – запевнив начальник відділу психологічного супроводу Головного управління психологічного забезпечення, підполковник Юрій Cпицький.

Експерти наголосили, що в Україні не дуже розвинена культура і практика звернень до психологів.

«Спочатку ми зустрілись з проблемою несприйняття військовослужбовцями потреби в наданні їм психологічної допомоги. В безпосередній більшості вони заперечували, що їм щось потрібно. Але ми побачили, що перебування у зоні АТО накладало відбиток на військових, на членів їх сім’ї, але ми побачили, що та спільна наша діяльність дає хороший результат. Ми можем надати необхідну, кваліфіковану допомогу. Психологічна служба Національної Гвардії на даний час проходить процес реорганізації, оновлення. Зараз повністю змінена структура, штаб психологів. В нас зовсім нове бачення щодо психологічного забезпечення військовослужбовців», – сказав начальник служби психологічного забезпечення Західного територіального управління (Національна гвардія України), підполковник Микола Дем’яник.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...