ОСТАННІ НОВИНИ

Нардепи від Львівщини вимагають збільшити бюджет області. Що необхідно дофінансувати

|

Народні депутати України від Львівщини узгодили ряд питань з вдосконалення Державного бюджету Львівської області на 2017 рік. Відповідні пропозиції з вдосконалення проекту Державного бюджету на майбутній рік вони озвучили у стінах ЛОДА, передає кореспондент Львівського порталу.

580

Серед ініціаторів та спікерів зустрічі, яка відбулася сьогодні, 25 листопада, із представниками ЛОДА були нардепи: Михайло Хміль, Ігор Васюник, Андрій Антонищак, Микола Величкович, Оксана Юринець, Ярослав та Богдан Дубневичі.

Парламентарі домагаються збільшення видатків з бюджету, щоб покращити фінансовий стан місцевих бюджетів регіону. Зокрема, народні депутати від Львівщини занепокоєні і вимагають збільшити видатки на:

Дефіцит освітньої субвенції. Мова про ряд технічних помилок, які спровокували недостовірну інформацію про чисельність і фонд оплати праці. Деякі помилки у даних призвели до дефіциту освітньої субвенції в міських бюджетах міст Дрогобича – 2.2 млн грн, Самбора – 10.4 млн грн, районних бюджетах Буського району – 17 млн грн, Городоцького – 7.6 млн грн. Всього на загальну суму 37 мільйонів гривень.

Дефіцит медичної субвенції. Місцеві бюджети медичної галузі на 2017 рік із необхідних 4238 млн грн передбачили лише 3497 млн грн, або на 741 мільйон гривень менше, аніж потрібно. Водночас гострою залишається проблема забезпечення хворих дороговартісними медичними препаратами. Відтак нардепи пропонують збільшити бюджет на суму дефіциту цільових коштів, а також на дороговартісне лікування хворих – 152 млн грн, також лікування інфекційних захворювань – 40 млн грн, хворих нефрологічного профілю – 61 млн грн, цукровий діабет – 47 млн грн…

На отримання загальноосвітніх навчальних закладів та оплату енергоносіїв в установах охорони здоров’я Львівщини бракує 1385 мільйонів гривень.

Також стало відомо, що рішення Кабміну про підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн не покривається додатковими надходженнями. Так, обсяг додаткових видатків на оплату праці в установах освіти має дефіцит 102 мільйони гривень.

Окрім того, нардепи від Львівщини просять продовжити на 2017 рік експеримент із фінансового забезпечення будівництва та ремонту автомобільних доріг за рахунок перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників митних платежів на 50%. При цьому уряду пропонують включити до бюджету видатки на ремонт мостів Львівщини на суму 376.7 млн грн.

Вкрай необхідним нардепи вважають передбачити в законопроекті субвенцію на завершення реконструкції Львівського обласного перинатального центру на суму 107 мільйонів гривень, який був головним перинатальним центром Західної України. Як відомо, заклад припинив роботу із вересня 2013 року у зв’язку з реконструкцією приміщень, яку через брак коштів досі не завершено.

На соціально-економічний розвиток окремих територій Львівщини в державний бюджет просять закласти 325.7 млн грн, у тому числі на:

– реставрацію та реконструкцію пам’ятки архітектури 18 століття Архікатедрального Собору святого Юра у Львові – 112.6 млн грн;

– будівництва школи у селі Нижня Яблунька Турківського району – 10 млн грн; у селі Гніздичів Жидачівського району – 23 млн грн;

– добудову школи у селі Сторона Дрогобицького району – 2 млн грн, у селі Батятичі Кам’янка-Бузького району  – 21.6 млн грн;

– реконструкцію каналізації та очисних споруд у м. Великі Мости – 6 млн грн, у м. Турка – 10 млн грн;

– будівництво та реконструкція протипаводкових споруд для захисту сіл Ралівка та Задністря – 27.1 млн грн та для сіл Калинів і Кружки – 25.9 млн грн;

– реконструкція спорткомплексу Бродівського педагогічного коледжу і. Маркіяна Шашкевича – 55 млн грн.

Для забезпечення безкоштовного проїзду у громадському транспорті Львівщину необхідно профінансувати ще на 147 млн грн. А для запуску єдиної центральної диспетчерської з надання екстреної медичної допомоги необхідно ще 9 млн.

Також просять виділити недоотримані у 2012 році 10,6 млн грн, за які вже придбали мамо графічний та рентгенівський апарати та УЗД.

Окрім цього парламентарі клопочуть про прийняття законопроекту №3038 щодо внесення змін до бюджетного кодексу України в частині зарахування із 1-го січня 2017 року до місцевих бюджетів 5% рентної плати за користування надрами загального призначення.

Фото: Подробиці

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...