ОСТАННІ НОВИНИ

У Золочеві відкрили меморіальну таблицю Борису Возницькому

|

У неділю, 20 листопада, у Золочеві урочисто відкрили меморіальну таблицю почесному громадянину міста Борису Возницькому. Про це повідомляє Золочівська міська рада, передає кореспондент Львівського порталу.

Бронзову меморіальну пам’ятку директору Львівської галереї мистецтв встановили на фасаді найстарішої будівлі у місті «Будинку убогих» , тепер монастир Чесного Хреста Св. Дам’яна (УГКЦ).
Як розповів міський голова Золочева Ігор Гриньків, подія відкриття меморіальної таблиці Борису Возницькому є радісною для міста.

«Говорити про Бориса Григоровича Возницького дуже легко, бо це гарна і світла людина. І цей захід, який нас тут зібрав також радісний. Він жив посеред нас він творив в Україні і в Золочеві. Я мав честь знати його, мав честь співпрацювати із ним», – зазначив він.

За словами доньки Лариси Разінкової-Возницької, Борис Возницький дуже любив Золочів, тому  встановлення меморіальної дошки у місті є дуже важлим.
«Для мене цей день є дуже хвилюючим. Тому що я знаю, як батько любив Золочів, як він любив сюди приїхати і любив працювати тут. Він жив Золочевом, жив Золочівським замком. Він любив згадувати, що коли вперше сюди приїхав і питав людей: «Де тут замок і як туди потрапити?», то не всі люди могли відповісти на це питання. А от, коли питав: «Де є тюрма?», то майже всі знали. Але тепер практично всі знають, що таке Золочівський замок і де він є, не лише в Україні, але й у Європі», – розповіла вона.

Борис Возницький зі співробітниками зберіг та врятував 36 000 мистецьких творів, Галерею мистецтв та понад двадцять її філій наповнив рідкісними шедеврами українського і світового мистецтва.Вже після смерті Бориса Григоровича Возницького його іменем назвали Галерею мистецтв у Львові, в Мистецькому арсеналі у Києві оголосили премію його імені – «За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи».

Нагадаємо, до 90-річчя багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Возницького у Львові мали встановити бронзову меморіальну дошку.

Фото: Золочівська міська рада

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...