ОСТАННІ НОВИНИ

«Роснєфть» позбувається мережі АЗС в Україні

|

Російська компанія «Роснєфть» вирішила продати свою мережу автозаправних станцій в Україні швейцарській Glusco Energy SA. Про це OilNews повідомило джерело в Антимонопольному комітеті України, до якого швейцарська компанія подала відповідну заявку, пише Економічна правда.

4

«Заявка подана 4 січня, покупець Glusco Energy SA, Швейцарія», – повідомив представник АМКУ на умовах конфіденційності, не повідомивши інших деталей.

За даними видання, Glusco Energy SA входить до групи компаній Proton Energy Group SA (Швейцарія) – відомого на ринку трейдера нафти і нафтопродуктів.

Як пише «Нафторинок» інтереси Proton Energy Group SAв Україні представляє громадянин Ізраїлю – Ніссан Моїсеєв. Раніше Моїсеєв співпрацював з трейдингової компанією Emex Turkmenistan LTD і Integral Petroleum, супроводжуючи поставки туркменського дизпалива в Україну представляючи інтереси Мурата Сеїтнепесова.

З 2010 року Моїсеєв представляє швейцарську компанію Proton Energy Group SA, яка була ексклюзивним постачальником ізраїльського ДТ (НПЗ в Хайфі) для компаній Воган в порти Південного і Херсона (в 2015 році поставки склали близько 130 тис. тонн).

Крім того, Нісан Моїсеєв є одним із засновників компанії «Глуський Енерджі», яка займається імпортом нафтопродуктів до України.

В Україні діяльність компанії базується на поставках дизельного палива через морські порти.

За попередніми даними, в 2015 році Proton Energy поставила в Україну близько 500 тис. тонн дизпалива. Глобальний товарообіг Proton Energy складає близько 3,5 млн тонн на рік.

Отримати коментар у Glusco Energy і Proton Energy поки не вдалося.

Як відомо, мережа АЗС «Роснєфти» в Україні належить ТОВ «Восток» і налічує 141 об’єкт в 12 областях України, що працює під торговими марками Formula, ТНК, «Золотий Гепард», «Смайл».

У свою чергу першопричиною продажу українського бізнесу можна вважати різке погіршення виробничо-фінансових показників, що почалося після Революції гідності.

У результаті суспільного бойкоту і загального зниження споживання нафтопродуктів в Україні роздрібні продажі мережі «Роснєфти» в 2015 році впали до 73,4 тис. тонн в порівнянні з 280 тис. тонн, реалізованими в 2013 році.

Бізнес «Роснєфти» в Україні також включає в себе оператора оптових поставок нафтопродуктів компанію «ТНК-Індастріз Україна» і нафтопереробний завод ЛИНИК (Лисичанськ, Луганської обл.), який був зупинений на початку 2012 року.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...