ОСТАННІ НОВИНИ

У Національній кадастровій системі зареєстровано понад 840 тис. нових земельних ділянок

|

З початку року в Національній кадастровій системі зареєстровано понад 840 тис. нових земельних ділянок та видано понад 560,5 тис. витягів із Поземельної книги. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

Ці показники значно перевищують дані 2012 року. До прикладу, у грудні 2012 року, коли була надзвичайна висока активність громадян, землевпорядники зареєстрували 30 033 земельні ділянки, а у серпні цього року – 104 432 земельних наділів. Відповідно останнього місяця минулого року державні реєстратори видали 39 505 витягів з Поземельної книги, а у минулому місяці цього року – 91 751 таких документів.

Темпи роботи Національної кадастрової системи щодо реєстрації та видачі витягів помітно зростають. Якщо до її запровадження реєстрація здебільшого тривала декілька тижнів, а іноді й місяців, що часто слугувало підґрунтям для корупції, то сьогодні такий чинник виключено. Показники роботи державних реєстраторів неухильно покращуються. Так, якщо у січні у середньому вони на проведення трансакції витрачали 50 хвилин, то на початок вересня – менше 30 хвилин. Також суттєво, у середньому із 40 до 18 хвилин, скоротився і термін надання витягу з Державного земельного кадастру.

Неабиякі можливості Інтернет-сервісів забезпечують широкому колу користувачів зручність та оперативність у користуванні відкритими відомостями Національної кадастрової системи, які розміщені на публічній кадастровій карті. Із інформацією про земельні ділянки на сьогодні ознайомилось 2331307 відвідувачів веб-порталу. Загалом же зафіксовано 3359287 переглядів публічної кадастрової карти.

“Державний земельний кадастр відіграє особливу роль у реформуванні земельних відносин як інформаційна база для ефективного управління земельними ресурсами, що є важливим економічним чинником у забезпеченні розвитку держави, підтримці податкової та інноваційної політики держави, що безумовно сприяє розвитку суспільства та запровадженню ефективної політики держави у сфері земельних віносин”, – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *