ОСТАННІ НОВИНИ

Hewlett Packard не впровадить в Україні систему 112?

|

Угода між МНС та американською компанією Hewlett Packard щодо реалізації в Україні Системи-112 є недійсною. Про це на брифінгу в Міністерстві надзвичайних ситуацій повідомив Голова Комітету конкурсних торгів Міністерства Олег Ціцак, інформує сайт МНС України.

За його словами, МНС усвідомлювало, що впровадження в Україні Системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером буде не простою, враховуючи юридичні, технічні особливості, а також часові рамки і масштаби проекту, якого за своїм змістом та обсягом в нашій державі за часи незалежності не було.

О. Ціцак розказав, що в основу даного проекту було закладено передові рекомендації Європейської Асоціації Служб Екстреної Допомоги (EENA) щодо вимог самої Системи-112, а також вендерів (компаній), які мають найуспішніший досвід запуску подібних Служб в Європі або США.

“Враховуючи відсутність подібних проектів в нашій державі за останні 20 років, українське законодавство та правила проведення державних закупівель – виявилися недосконалими в даному напрямку. Крім того, додатково до підписаної угоди, необхідно було укласти близько 20 додатків до неї: кошториси витрат як загалом, так і по кожному етапу; календарний план реалізації проекту; специфікацію по кожному етапу та кожній системі і т.д..”

Голова Комітету конкурсних торгів МНС додав, що в угоді була закладена необхідність узгодити протягом 5 днів з моменту підписання та зареєструвати в Державному Казначействі сам договір з усіма додатками.

“Протягом 5 днів МНС та НР зробити це не змогли. Та форма участі інтегратора в проекті, яку регламентує українське законодавство, не спрацювала би. Тому ми домовилися не продовжувати роботу за даним контрактом надалі і відмовитися від нього”.

Олег Ціцак нагадав, що Система-112 мала частково запрацювати у 4-х містах, що приймають Європейський футбольний чемпіонат.

“На даний момент, Система-112 у Львові, Харкові, Києві та Донецьку функціонувати не буде, але це не означає, що не працюватиме телефонний номер 112. Ми узгодили з компанією “Укртелеком” технічні можливості та та чекаємо на рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації з даного питання”.

Дзвінки, що надходитимуть на цей номер будуть автоматично переадресонані на Службу порятунку МНС України “101”. Телефонувати громадяни України та іноземці зможуть з будь-якого куточку України і отримають необхідну екстрену допомогу в тому регіоні, де вони перебувають.

“Дана переадресація буде непомітна для людини, що телефонуватиме. Виклики прийматимуть 4 міста, які проводитимуть Євро-2012, адже там вже є підготовлені диспетчерські центри – 112. Крім того, оператори зв’язку володітимуть кількома іноземними мовами. Цю послугу ми вводимо, розуміючи, що іноземці, які прибудуть до нашої держави на футбольний Чемпіонат, орієнтуються на існуючий в їхніх державах єдиний номер екстреної допомоги 112″.

Голова Комітету конкурсних торгів МНС підкреслив, що Міністерство не відмовляється від впровадження Системи-112. І нині Міністерство готується до проведення нових тендерних процедур. В них зможуть взяти участь усі бажаючі компанії, які мають успішний досвід реалізації подібних проектів.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...