У неділю, 27 жовтня, в Україні святкують День української писемності та мови. Це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, передає Львівський портал.
У День української писемності та мови за традицією:
- покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
- відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
- заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
- проводиться Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс відбувається за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн з 20 країн світу;
- Проводяться громадські акції та перформанси на підтримку української мови.
Також однією з основних подій свята є радіодиктант національної єдності, який проводиться з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Цьогоріч радіодиктант відбувся 25 жовтня. Текст під назвою «Магія голосу» написала письменниця Оксана Забужко, а читав його військовий Павло Вишебаба.
Радіодиктант писали не лише українці в різних регіонах, а й військові на передовій, в тому числі й в Курській області рф.
Додамо, що раніше День української писемності та мови відзначали 9 листопада. Проте у 2023 році президент України Володимир Зеленський підписав указ про перенесення святкування на 27 жовтня у зв’язку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Донецька ОВА
Олег Дерев'янко