Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов про вбивство громадської діячки та мовознавиці Ірини Фаріон:
«Сьогодні Україна попрощалась з громадською діячкою та науковицею Іриною Фаріон.
Холоднокровне вбивство відомої мовознавиці – виклик для всього українського суспільства, злочин проти основоположних прав і свобод українців.
Ця трагедія вкотре продемонструвала: ворог прагне використати будь-які інструменти, аби розʼєднати нашу націю. Відтак, ми не маємо права забувати, що попри наші відмінності в політичних позиціях, право на думку, право відстоювати свої переконання – священне.
Це фундамент нашої свободи і кожен, хто на це зазіхає – має бути покараний.
Ірина Фаріон загинула за українську позицію. Ми не маємо права терпіти подібні злочини і продовжимо захищати Україну як на фронті, так і всередині нашої держави.
Світла памʼять пані Ірині».
Нагадаємо, що ввечері 19 липня у Львові на вул. Масарика невідомий стріляв у мовознавицю, екснардепку й громадську діячку Ірину Фаріон. Її у критичному стані госпіталізували з пораненням голови, втім через кілька годин вона померла.
Сам нападник утік. У Львові та області проводять пошукову операцію. Згодом у мережі з’явились фото юнака, який є ймовірним стрільцем.
Спершу напад на Ірину Фаріон кваліфікували як замах на умисне вбивство, а після її смерті – на умисне вбивство (ч.1 ст.115 ККУ).
Слідство розглядає декілька версій мотиву вбивства: громадська та політична діяльність Ірини Фаріон, особиста неприязнь. Не виключене й замовне вбивство.
Зі свого боку президент Володимир Зеленський заявив, що правоохоронці вивчають також причетність Росії до вбивства мовознавиці. При цьому він наголосив, що винні у злочині мають понести покарання.
22 липня Ірину Фаріон поховали на Личаківському кладовищі. Провести у останню путь мовознавицю прийшло тисячі львів’ян.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой