У понеділок, 22 липня, львів’яни масово і завчасно почали прибувати до храму апостолів Петра і Павла, аби провести в останню путь відому мовознавицю Ірину Фаріон. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.
Незабаром має прибути кортеж з тілом Ірини Фаріон. Похорон розпочнеться о 14:00. Після церемонії її поховають на Личаківському кладовищі на центральній алеї (поле № 22), неподалік могили Володимира Івасюка.
Тисячі львів’ян, представники влади, громадські діячі, активісти та колеги Фаріон зі «Свободи» зібралися біля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла на вулиці Театральній, 11.
Парастас відбувся 21 липня о 19:00 і мав тривати до 22:00. Проте через великий наплив людей, які прийшли провести Ірину Фаріон в останню путь і щоб дати можливість всім охочим попрощатися, він був продовжений до 23:30.
Церква вже не вміщає всіх охочих, тому люди заполоняють площі біля храму.
Через значну кількість людей, які хочуть провести в останню путь Ірину Фаріон, до місця поховання на Личаківському цвинтарі буде організована піша хода.
Катафалк з тілом Фаріон прибув до церкви о 13:50.
Також за дотриманням порядку на похороні стежать правоохоронці.
Похоронна процесія з тілом Ірини Фаріон вирушила на Личаківський цвинтар о 14:50.
Близько о 16:00 на Личаківському кладовищі розпочалося віче пам’яті Ірини Фаріон.
Попри робочий час, провести в останню путь вбиту мовознавицю прийшли тисячі львів’ян.
«На все Божа воля, – казала ти мені, мамо, коли я питала ,скільки ще наші хлопці мають гинути, коли закінчиться війна? Фраза в тебе була одна – «Все буде, Україна переможе». Сьогодні всіх нас, українців, убили за мову в особі моєї мами. Жінки, яка доводила усім прості речі: мова це – зброя. Будемо говорити рідною мовою – то переможемо», – сказала донька Ірини Фаріон Софія Семчишин.
Вона також пригадала, що Ірину Фаріон вбили цинічно, біля її дому, а Україна втратила свою найвірнішу дочку, яка боролася в тилу.
«Ти наш ген українців, наш скарб нації, наша велич особистості. Тебе вбили підло, серед білого дня, пострілом в голову… Ти мала їхати до нас, нарешті відпочити, побути з нами, трошки відпочити із дітьми на морі», – додала вона.
Поховали Ірину Фаріон на центральній алеї (поле № 22), неподалік могили Володимира Івасюка.
Нагадаємо, що ввечері 19 липня у Львові на вул. Масарика невідомий стріляв у мовознавицю, екснардепку й громадську діячку Ірину Фаріон. Її у критичному стані госпіталізували з пораненням голови, втім через кілька годин вона померла.
Сам нападник утік. У Львові та області проводять пошукову операцію. Згодом у мережі з’явились фото юнака, який є ймовірним стрільцем.
Спершу напад на Ірину Фаріон кваліфікували як замах на умисне вбивство, а після її смерті – на умисне вбивство (ч.1 ст.115 ККУ).
Слідство розглядає декілька версій мотиву вбивства: громадська та політична діяльність Ірини Фаріон, особиста неприязнь. Не виключене й замовне вбивство.
Зі свого боку президент Володимир Зеленський заявив, що правоохоронці вивчають також причетність Росії до вбивства мовознавиці. При цьому він наголосив, що винні у злочині мають понести покарання.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Львівський портал
Андрій Котенський