Україна провела черговий раунд переговорів із Францією й тепер уже наближається до «фіналізації» двосторонньої безпекової угоди. Про це Львівському порталу повідомили в Офісі президента.
До Києва завітала французька делегація, до складу якої увійшли дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, керівник військового штабу президента Франції Фаб’єн Мандон, радники президента Франції Ксав’є Шатель і Бертран Бюшвальтер. Вони зустрілися з низкою українських високопосадовців, зокрема з керівництвом Офісу президента та Міноборони.
У межах цього візиту також відбувся черговий раунд переговорів із Францією щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій. Сторони обговорили доопрацьований проєкт відповідної угоди та узгодили позиції щодо окремих елементів документа.
«Наші переговорні команди продемонстрували відчутний прогрес і наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди», – прокоментував заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.
Учасники переговорів висловили сподівання на можливість підписання угоди вже найближчим часом.
Нагадаємо, ще в січні президент Володимир Зеленський анонсував підготовку до приїзду в Україну президента Франції Еммануеля Макрона.
Коли приблизно він може прибути до Києва, невідомо, втім не виключено, що саме під час цього візиту Україна й підпише з Францією двосторонню безпекову угоду. Перший такий документ Україна уклала 12 січня з Великою Британією.
Передісторія
На саміті НАТО у липні 2023 року країни G7 погодили декларацію про гарантії безпеки для України. Документ визначає формат підтримки України з боку союзників задля завершення війни, а також стримання чи відбиття будь-якої наступної агресії. Повний його текст можна прочитати за цим посиланням.
Дотепер до декларації G7 про гарантії безпеки для України долучились більше трьох десятків країн. Наприкінці 2023 року Україна почала перемовини й з Євросоюзом щодо «колективних безпекових гарантій».
Втім паралельно Україна веде переговори з дев’ятьма країнами, бажаючи укласти з ними двосторонні угоди щодо гарантій безпеки. Йдеться насамперед про США, Францію, тобто країни з ядерною зброєю, а також про Канаду, Італію та Німеччину. Нещодавно до цього списку додалась і Румунія.
Першу угоду про двосторонні безпекові гарантії Україна уклала з Великобританією у січні. Що передбачає договір, читайте тут.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ОПУ
Наталя Дуляба