ОСТАННІ НОВИНИ

Україна почала переговори з Канадою про гарантії безпеки

Наталя Дуляба

|

Україна розпочала переговори з Канадою щодо двосторонньої угоди про надання їй безпекових гарантій. Про це Львівському порталу повідомили в Офісі президента.

Координацію перемовин здійснює керівник Офісу президента Андрій Єрмак, а перший раунд переговорів провів його заступник Ігор Жовква.

Жодних деталей про ці перемовини в Офісі президента не надають, але додають, що Канада стала третьою після Сполучених Штатів Америки та Великої Британії країною Групи семи (G7), із якою Україна почала переговори про гарантії безпеки, і «продовжила позитивну динаміку виконання досягнутих нашою державою безпекових домовленостей».

«Двосторонні гарантії безпеки, які Україна має отримати вже зараз, зроблять нашу країну більш захищеною ще до набуття повноправного членства в НАТО», – йдеться у повідомленні.

Зауважимо, що гарантії безпеки мають бути перехідним етапом на шляху України до членства в НАТО.

Нагадаємо, декларацію про гарантії безпеки для України погодили країни G7 на липневому саміті НАТО у Вільнюсі. Документ визначає формат підтримки України з боку союзників задля завершення війни, а також стримання чи відбиття будь-якої наступної агресії. Повний його текст можна прочитати за цим посиланням.

Невдовзі до декларації G7 про гарантії безпеки для України долучились ще 12 країн: Бельгія, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Норвегія, Нідерланди, Португалія, Румунія, Фінляндія, Чехія та Швеція.

Потім цей список доповнили ГреціяПівнічна МакедоніяБолгаріяЛитва, Латвія, Естонія,  Люксембург та Чорногорія. Таким чином крім «Великої сімки» до гарантій безпеки для України вже долучились 20 країн. Згодом двадцять першою країною, яка долучилась до декларації G7 про гарантії безпеки, стала Словенія.

Окремі переговори щодо гарантій безпеки Україна на початку серпня розпочала зі Сполученими Штатами Америки.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *