У четвер, 11 січня, професорку Світлану Гринкевич, дружину підозрюваного в хабарництві бізнесмена Ігоря Гринкевича та співзасновницю благодійного фонду Hope.UA, який фігурує в кримінальних провадження щодо закупівель Міноборони, звільнили з роботи у Львівській політехніці. Вона написала заяву за власним бажанням. Про це повідомляє Zaxid.net.
Напередодні, 10 січня, студенти оголосили про пікет Львівської політехніки з вимогою звільнити з роботи Світлану Гринкевич. Як розповів керівник львівського осередку ГО «Українські студенти за свободу», студент Львівської політехніки Роман Мацуєв, акція була запланована на п’ятницю, 12 січня, біля головного корпусу політехніки.
Журналісти звернувся за коментарем у Львівську політехніку з приводу вимог студентів. Там розповіли, що відповідно до наказу від 11 січня Світлана Гринкевич звільнена з посади професорки кафедри маркетингу та логістики. Вона написала заяву на звільнення «за власним бажанням».
Професорка, докторка економічних наук Світлана Гринкевич працювала заступницею завідувача кафедри маркетингу і логістики Львівської політехніки. «Високий замок» повідомляв, що з 8 січня, через тиждень після затримання чоловіка, Світлана Гринкевич взяла відпустку «за сімейними обставинами».
За даними YouControl, Світлана Гринкевич є співзасновницею благодійного фонду Hope.UA, яким керує її син Роман Гринкевич. Також вона є співвласницею низки фірм родинного бізнесу Гринкевичів.
Передісторія
Як повідомляв Львівський портал, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали на спробі підкупу одного з керівників слідчого управління ДБР. Бізнесмен пропонував 500 тис. доларів за зняття арешту з майна підконтрольних йому компаній, накладеного в рамках кримінального провадження.
Компанії Гринкевича є одним із найбільших постачальників Міноборони, розслідування щодо зловживань на закупівлях триває. За попередніми даними, сума збитків складає понад 1,5 млрд грн.
30 грудня 2023 року Гринкевичу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю застави в розмірі 429,4 млн грн.
Після скандалу Міністерство оборони вирішило розірвати укладені з Гринкевичем угоди.
Згодом голова Львівської ОВА відхрестився від скандалу з Гринкевичем, а Львівська облрада розірвала меморандум з благодійним фондом бізнесмена HOPE.UA.
Син львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Роман стверджує, що діяльність його родини відбувалась в умовах чинного законодавства і скандал замовний. А також додав, що його родина не буде виправдовуватися, бо начебто «нема у чому», і зауважив, що тікати за кордон вони не планують.
11 січня стало відомо, що суд наклав арешт на майно Ігоря Гринкевича, підконтрольних йому компаній, а також на елітні авто членів родини бізнесмена.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба