ОСТАННІ НОВИНИ

З 10 грудня в Україні зникнуть безкоштовні поліетиленові пакети

Наталя Дуляба

|

Вже з 10 грудня в Україні вводять обмеження щодо обігу поліетиленових пакетів. У магазинах і супермаркетах більше не можна буде безкоштовно взяти пластиковий пакет. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі уряду.

З цієї п’ятниці, 10 грудня, набуває чинності закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», зокрема починає діяти перший етап обмежень. Відтепер у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатно розповсюджувати пластикові пакети. Тобто отримати так званий «безкоштовний пакет» стане неможливо – усі пластикові пакети стануть платними.

Для упакування свіжої риби, м’яса, м’ясопродуктів, круп та інших сипучих продуктів, льоду можна дозволено використовувати лише біорозкладні пакети та надтонкі пластикові пакети.

Такою забороною в Україні хочуть зменшити утворення пластикових відходів, які десятиліттями не розкладаються на звалищах і псують довкілля.

На всіх суб’єктів господарювання, яких впіймають на реалізації пластикових пакетів, чекатимуть штрафи: від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн. Контроль за цим здійснюватиме Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом», – розповів в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, лише за перший рік такої заборони у Туреччині використання пластикових пакетів зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.

Водночас Руслан Стрілець наголошує: насправді не існує безкоштовних пакетів. Ціна за пакети, які нібито можна взяти безкоштовно закладається у вартість середнього чеку. Тож берете ви пакети в магазині чи ні, ви все одно за них сплачуєте.

«Для себе я порахував, що використання екоторбинки є дешевшим, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Давайте не забувати також про те, що альтернатива такому пластику – це не тільки екоторбинка, але й біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю. Це також альтернатива, яка дозволить лайтово відмовитися від звички купувати шкідливі пластикові пакети», – додав посадовець.

Як писав Львівський портал, на Львівщині наприкінці 2018 року від поліетиленових пакетів відмовилося Славське. Згодом естафету підхопила й мерія Львова, встановивши обмеження на комерційне використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах.

Пізніше до Львова та Славського приєднався й Дрогобич. А влітку 2019 року про відмову від поліетиленових пакетів заявили у Жовківському районі.

Чому поліетиленові пакети є шкідливими та чи зможуть львів’яни повністю від них відмовитися, читайте у матеріалі: «Пластикові пакети VS еко-торбинки: чи зможе Львів відмовитись від поліетилену?».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *