Не допускати невакцинованого від коронавірусу педагогічного працівника до роботи – наразі незаконно. Про це у Facebook повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
«Треба усвідомлювати, що вакцинація педагогічних працівників не є обов’язковою: як і для всіх інших громадян вона залишається добровільною. Тому керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителя, який не отримав щеплення. Саме тому як посадова особа я діятиму в межах чинного законодавства та захищатиму права педагогічних працівників, якщо директори не допускатимуть їх до роботи», – зазначив освітній омбудсмен.
Проте він підтримує вакцинацію вчителів. На його думку, освітянин, що отримав Covid-щеплення, захищає не лише себе, але й учнів та інших працівників.
«Як громадянин я підтримую вакцинацію і вважаю, що вакцинуватися мають не лише якнайбільше педагогічних працівників, а всіх громадян загалом. Провакцинований працівник закладу освіти не лише сам набагато менше ризикує і суттєво краще захищений від важкого перебігу хвороби, але й захищає інших працівників та учнів. Але цей захист не буде достатньо ефективним, якщо не провакцинується належна для створення колективного імунітету кількість працівників», – зазначає Сергій Горбачов.
Він нагадав, що з 5 серпня набрала чинності постанова уряду, яка вносить зміни щодо роботи шкіл в умовах погіршення епідемічної ситуації в Україні. Тож тепер якщо в закладі освіти провакцинувалися лише 20% працівників – у «жовтому», «помаранчевому», «червоному» рівні епідемічної безпеки такий заклад буде зобов’язаний працювати дистанційно.
«Працівник закладу освіти має усвідомлювати, що вакцинуючись, він сприяє захисту права, насамперед свого, та всіх учасників освітнього процесу на життя та здоров’я. Також він підвищує шанси закладу освіти проводити освітній процес з нового навчального року більшість часу очно, а не дистанційно. Адже заклади не в “зеленій” зоні, у яких 80% працівників не будуть провакциновані, мають працювати дистанційно. А тривале дистанційне навчання знову може збільшувати освітні втрати, насамперед серед учнів початкової школи, для яких навчатися дистанційно значно складніше», – повідомляє освітній омбудсмен.
Сергій Горбачов додає, що наразі рівень вакцинації освітян по Україні ще не є достатнім.
Нагадаємо, у Міністерстві освіти і науки кажуть, що навчання з 1 вересня школярі розпочнуть у звичайному повноформатному режимі. Далі формат залежатиме від епідеміологічної ситуації з COVID-19 в Україні та кількості вакцинованих педагогів.
У Львівській області щеплення від коронавірусу зробили понад 60 тисячам освітян. При цьому повністю вакцинованими, тобто отримали дві дози препарату, є 27% працівників освіти.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Вероніка Рой