Упродовж 28–29 травня в онлайн-форматі відбудеться масштабна навчальна подія – ІІ канадсько-український хірургічний симпозіум. Окрім лекцій та практичних порад від найкращих канадських хірургів, активні учасники симпозіуму зможуть пройти тривале стажування у Канаді для вдосконалення своїх навичок у мікрохірургії. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.
За словами завідувача першого хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги у Львові Гната Герича, цей симпозіум є доволі унікальним для України, адже розрахований на те, щоб допомогти військовослужбовцям, які воюють на Сході нашої країни.
Перший спільний досвід таких канадсько-українських надскладних операцій був ще наприкінці 2014 року, адже тоді доводилось оперувати українських воїнів зі складними травмами, які вони отримали на війні. Тоді команду лікарів, яка прооперувала майже 40 військових, очолив Олег Антонишин – канадський лікар українського походження, пластичний хірург, який зараз працює у клініці Саннібрук в Торонто. Саме цей доктор і очолить ІІ Канадсько-Український хірургічний симпозіум, де виступлять провідні хірурги Канади, що працюють у напрямку щелепно-лицевої хірургії та мікрохірургії з дотичними напрямами.
Участь у симпозіумі – безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Практикуючих хірургів та інтернів запрошують зголошуватися до 18.00 год 24 травня за посиланням: Forms.gle. Після реєстрації учасники отримають посилання на платформу проведення події.
Також медиків запрошують подавати до розгляду власні цікаві клінічні ситуації, сформувавши їх українською чи англійською мовою у Power Point із відповідними фотографіями, обстеженнями та описам, й надіслати на [email protected]. Команда канадських хірургів опрацює запити й надасть експертну думку усім, а три найпоказовіші презентації представлять безпосередньо під час симпозіуму.
Робоча мова – англійська із синхронним перекладом для учасників. Час проведення – 15.00-19.00 год упродовж 28-29 травня в онлайн-форматі.
«Така подія – дуже важлива, адже йдеться про мікрохірургію під високим збільшенням, про складні мікрохірургічні техніки, які застосовують при різних ушкодженнях і травмах, зокрема і при кульових пораненнях. В Україні така хірургія поки не надто поширена, але саме вона дає змогу допомагати пацієнтам із надскладними травмами», – підсумував Гнат Герич.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.