ОСТАННІ НОВИНИ

Відомий пам'яткоохоронець очолив управління культурної спадщини ЛОДА

Ольга Денисяка

|

Управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА очолив відомий пам’яткоохоронець, архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

8 квітня Василя Петрика представили депутатам профільної комісії Львівської обласної ради. Він зазначив, що багато років займався пам’яткоохоронною діяльністю та має практичний досвід відстоювання пам’яток. За його словами, перш за все зараз необхідно перебудувати систему, відповідно до вимог адміністративно-територіальної реформи

«Я працював з історико-містобудівною документацією та в галузі практичної реставрації пам’яток, архітектурно-археологічних досліджень. Багато років займався  пам’яткоохоронною діяльністю, є членом Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Українського національного комітету ICOMOS, маю «бойовий» практичний досвід відстоювання пам’яток. Перед нами зараз чимало викликів. Мусимо, фактично, перебудувати зараз систему, відповідно до вимог адміністративно-територіальної реформи. Сподіваюся, що мені вдасться якщо не переламати цю складну ситуацію, то бодай зрушити її в позитивному напрямі», – зазначає Василь Петрик.

Реклама партнерів

Василь Петрик – уродженець Дрогобича, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки. Працював науковим співробітником Регіонального науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба», від 2003 року – головним архітектором державного історико-культурного заповідника у Белзі. Займався проєктною та науковою діяльністю.

Він є також співавтором закону про охорону пам’яток ЮНЕСКО, який у 2018 році прийняла Верховна Рада з ініціативи тодішнього нардепа Ігоря Васюника.

Своєю чергою політик, автор закону про охорону пам’яток ЮНЕСКО Ігор Васюник заявив, що з 2015 року Василь Петрик входив в групу фахівців, що працювала для ухвалення закону про охорону пам’яток ЮНЕСКО.

«Перш за все – він фахівець і щиро переймається тим, в якому стані наша архітектурна культурна спадщина. Він з тих, хто не просто висловлює стурбованість (а таких більшість), він – діє (таких одиниці). З 2015 він входив в групу фахівців, роботу якої я ініціював для ухвалення закону про охорону пам’яток ЮНЕСКО. Перш за все, щоб захистити історичний Львів від вандалів. І пан Василь був одним із великої кількості фахівців, який дійшов до кінця з моєю командою, їздив на робочі засідання у ВРУ, в комітети, разом оббивали пороги Мінкульту. Можна багато говорити. Але точно знаю, що посаду керівника управління охорони об’єктів культурної спадщини в ЛОДА обійняв фахівець і людина з правильними життєвими принципами», – зазначив Ігор Васюник.

Цей закон передбачає створення на місцях органу управління, який би регулював діяльність у зоні пам’ятки ЮНЕСКО та її буферній зоні. Втім дотепер повноцінно він так і не запрацював.

Детальніше про законодавчі нововведення і як вони вплинуть на Львів, читайте у статті Львівського порталу за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.