Всесвітня організація охорони здоров’я назвала проблемою той факт, що більшість вакцин проти коронавірусу у світі викупили багаті країни. Про це заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, передає Громадське.
Так, зараз 42 країни розпочали вакцинацію, 36 із яких – країни з високим доходом. Ще 6 – країни із середнім доходом.
«Очевидна проблема полягає в тому, що країни з низьким і більшість країн із середнім доходом ще не отримують вакцину. Із самого початку багаті країни скупили більшу частину різних вакцин», – наголосив очільник ВООЗ.
Також він поскаржився, що багаті країни з глобального механізму COVAX, які укладають двосторонні контракти з постачальниками, сприяють зростанню ціни на вакцини, що потенційно може ускладнити доступ до цих препаратів іншим країнам.
За словами Гебреісуса, через такий вакцинний націоналізм страждає глобальний механізм розподілу вакцин COVAX, який мав стати головним постачальником у більшість країн.
Глава ВООЗ закликав країни та виробників вакцин відмовитися від двосторонніх угод і зосередитися на поставках через глобальний механізм. Також він закликав країни, що закупили більше вакцин, ніж вони потребують, пожертвувати їх у COVAX.
«Наука принесла свої плоди, не втрачаймо можливість захистити життя тих, хто піддається найбільшому ризику, і дати всім економікам шанс на відновлення», – підсумував Гебреісус.
Нагадаємо, в Україні влада вже затвердила дорожню карту вакцинації від COVID у 2021-2022 роках. Планується, що протягом цього часу вакцинацією охоплять 50% населення.
Раніше в Україні вже затвердили план вакцинації від COVID. Про те, хто та коли отримає щеплення, читайте за посиланням.
Також Кабінет Міністрів України виділив з Фонду боротьби з COVID-19 1,3 млрд грн для закупівлі вакцин та забезпечення імунопрофілактики населення проти коронавірусу.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Вероніка Рой