Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що заборону на прогулянки парками вводили задля психологічного впливу на українців. Про це він заявив в ефірі телеканалу Україна.
«Коли ми закривали парки, проводили оприскування доріг, то це було не стільки питанням впливу на епідеміологічну ситуацію, як на психологічний процес», – відзначив Віктор Ляшко.
Він наголосив, що саме відчуття тривоги допомогло українцям зрозуміти, що варто залишатися вдома. Таку методику психологічного впливу на громадян перейняли в інших країн, зокрема Україна аналізувала заходи, до яких вдавався Китай та Італія.
«Коли почали спілкуватися з послами країн, то вони пояснювали: інфекція є невидимою, люди її не бачать. Треба створити якийсь психологічний ефект. Завдяки цьому психологічному ефекту у людей з’являлось відчуття небезпеки і необхідності дотримання карантинних заходів, які впроваджував уряд», – резюмував заступник глави МОЗ.
Нагадаємо, через поширення коронавірусу в Україні запровадили карантин ще з 12 березня. Нещодавно уряд вкотре його продовжив, цього разу – до 22 травня, однак з 11 травня введено певні послаблення. Ці послаблення можуть не діяти відразу по всій території держави, адже Кабмін дозволив місцевій владі вирішувати, коли пом’якшувати карантин, зважаючи на рівень захворюваності.
У Львові не запрацювали всі передбачені урядом пом’якшення. Зокрема, з 11 травня у Львові відкрили парки, сквери і дитмайданчики, дозволили відновити торгівлю промисловими товарами та роботу літніх майданчиків у кафе. Детальніше про те, які заклади запрацювали вже віднині, а які – ні, читайте за цим посиланням.
На Львівщині коронавірусом заразилися вже майже 800 людей. 21 мешканець помер від ускладнень COVID-19. Останньою жертвою став 85-річний житель села Давидів, що під Львовом. У цьому селі нещодавно зафіксували спалах коронавірус.
Медики прогнозують, що пік коронавірусу на Львівщині протримається до червня.
Наталя Дуляба