ОСТАННІ НОВИНИ

Через коронавірус у світі стало чистіше повітря

|

Через пандемію коронавірусу значно знизилося світове виробництво. Однак науковці вбачають в цьому і позитивні зміни – повітря стало чистішим. Про це пише 24 канал з посиланням на BBC.

 

У деяких регіонах світу рівні забруднення повітря та парникових газів значно знизилися через обмеження пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції. За попередніми оцінками фахівців, рівень монооксиду вуглецю (чадний газ, що утворюється, зокрема, при роботі двигунів автомобіля) у порівнянні з 2019 роком впав на 50%.

Приміром, за оцінками кліматологів, за два тижні використання енергії та скорочення викидів в Китаї склало 25%, за підсумками року це може призвести до зниження викидів вуглекислого газу на 1% у світвому масштабі.

Також скорочення виробництв спостерігається і в Італії, яка найбільше із європейських країн постраждала від коронавірусу. Завдяки цьому, у Венеції очистилися канали, де через відсутність туристів вода стала прозорою і за довгий час повернулися лебеді.

Однак вчені попереджають, що після закінчення пандемії рівні забруднення можуть різко зрости

Зазначимо, через збільшення кількості хворих на коронавірус у багатьох країнах світу запровадили жорсткі карантинні заходи.

Нагадаємо, станом на 19 березня у світі вже зафіксовано 236 526 тисяч випадків захворювань на китайський коронавірус. За останніми даними, недуга забрала життя 9 817 тисяч людей (+1027), натомість одужало 86 676 людей.

Загалом в Україні на коронавірус захворіли 26 людей, троє з яких померли. У Житомирській області померла 71-річна жінка, яка нещодавно повернулася з Польщі та протягом тижня гостювала на Львівщині. Також від COVID-19 у Чернівецькій області померла 33-річна жінка. Також він цієї недуги померла мешканка Івано-Франківська.

На Львівщині з підозрою на коронавірус у обласну інфекційну клінічну лікарню госпіталізовано 26 осіб, ще четверо – на самоізоляції. У всіх пацієнтів є клінічні прояви гострої респіраторної інфекції. Стан хворих – стабільний. Загалом на Львівщині із підозрою COVID-19 звернулося 36 осіб.

Додамо, що через поширення коронавірусу в Україні запровадили карантин ще з 12 березня. Він триватиме щонайменше до 3 квітня. Згодом у ніч на 17 березня уряд ввів жорсткіші заборони по всій території держави.

У Львові теж суттєво посилили карантинні заходи. Так, міська комісія ТЕБ і НС вирішила від 16 березня призупинити роботу всіх закладів, окрім продуктових магазинів, аптек та АЗС. Також не працюватимуть і автостанції Львова. За тим, чи дотримуються підприємці заборони, будуть стежити поліцейські, які патрулюватимуть у кожному районі міста.

За порушення карантину Верховна Рада України ввела штрафи розміром від 17 000 до 170 000 гривень.

Фото: Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *