ОСТАННІ НОВИНИ

Садовий розповів, що буде з комунальними приміщеннями після реорганізації ЛКП

Наталя Дуляба

|

Частину приміщень, які у Львові вивільняються після реорганізації комунальних підприємств, збираються продати, іншу частину – переобладнати під центри для молоді та людей поважного віку. Про це сьогодні, 13 лютого, під час сесії Львівської міськради розповів міський голова Андрій Садовий, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Під час години запитань до міського голови Львова депутати поцікавилися подальшою долею комунальних приміщень, які зараз звільняються після реорганізації комунальних підприємств.

Андрій Садовий своєю чергою розповів, що частину комунального майна продадуть на аукціонах, також деякі приміщення віддадуть під створення у кожному районі Львова центрів для молоді та сеньйорів.

«Після створення Молодвіжцентру ми прийняли рішення, що подібні центри для молоді відкриємо у кожному районі Львова. Також готуємо приміщення під центри для сеньйорів – людей старшого віку, де вони зможуть книжку почитати, чай попити. Тож частина тих приміщень, яка вивільняється, піде на створення таких центрів, частину виставлять на аукціон», – сказав мер Львова.

Нагадаємо, у вересні 2019 року у Львівській міськраді взялися за ліквідацію комунальних підприємств, адже загалом їх було близько сотні. Зараз мерія принила роботу кількох десятків комунальних підприємств.

Як писав Львівський портал, на поповнення статутних капіталів комунальних підприємств у Львові загалом витрачають близько 1,7 млрд грн на рік. Депутати неодноразово нарікали на те, що значну частину цих коштів витрачають непрозоро. Наприкінці 2018 року на 11 комунальних підприємствах Львова навіть провели незалежний аудит, проте суттєвих недоліків чи фінансових порушень експерти так і не виявили.

Аби якось вплинути на ситуацію із ЛКП, торік мерія приймала бюджетну резолюцію на 2019 рік. У ній, крім визначення пріоритетних напрямків у видатках, передбачали й обмеження на фінансування комунальних підприємств Львова.

Водночас лише на кредити комунальних підприємств Львова у 2020 році заклали більше пів мільярда гривень. Нещодавно депутати пропонували запровадити публічні звіти комунальних підприємств щодо витрачених коштів. Втім така ініціатива не набрала достатньої кількості голосів під час сесії.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...