Під проведення зовнішнього незалежного аудиту потрапили 11 комунальних підприємств Львова. Станом на сьогодні, 5 жовтня, перевірку пройшли 7 ЛКП, порушень у їхній роботі не виявили. Про це під час засідання виконавчого комітету Львівської міськради розповів начальник управління економіки підприємств Роман Панасюк.
Комунальні підприємства Львова перевіряли на відповідність їхніх фінансових звітів вимогам міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Також ЛКП перевіряли на спроможність у майбутньому виконувати свою роботу самостійно.
«Є два основні критерії для перевірки, які були затверджені ухвалою міськради: досягнутий чистий дохід від реалізації продукції та послуг комунальних підприємств упродовж звітного періоду (5 або більше мільйонів гривень) та отримані внески у статутний капітал впродовж звітного періоду (також 5 або більше мільйонів гривень). Враховуючи це, під аудит потрапило 11 комунальних підприємств, зокрема 7 великих», – зазначив Роман Панасюк.
Станом на зараз аудит пройшли 7 із 11 ЛКП. Також відповідні висновки розробляють щодо ЛКП «Залізничнетеплоенерго» і ЛКП «Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького». А на ЛКП «Львівспецкомунтранс» перевірку провести не змогли через те, що правоохоронці в межах кримінального провадження вилучили первинні документи підприємства.
За словами Романа Панасюка, жодних зауважень аудитори не мали до двох підприємств: ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛК «АТП-1».
«Основні і типові недоліки, які були виявлені під час аудиту і є характерними для усіх комунальних підприємств, – це наявність запасів, які зберігаються більше 3 років та потребують переоцінки. Станом на сьогодні проводиться переоцінка усіх активів основних засобів на комунальних підприємствах. На деяких ця переоцінка вже завершена. А на таких підприємствах як «Львівводоканал» і «Львівелектротранс» переоцінка ще триває.
Інші недоліки – це некоректне ведення обліку резервів (дебіторської заборгованості, невикористаних відпусток тощо), несвоєчасне відображення в обліку господарських операцій, що впливає на показники оперативної звітності; втрата права на податковий кредит у розрахунках з ПДВ, що призводить до додаткових витрат підприємств; відсутній розподіл кредиторської заборгованості за термінами виникнення, що призводить до викривлення показників фінансової звітності. Усі зауваження аудиторів підприємства врахували. Відтак маємо 6 позитивних висновків і жодного негативного про фінансову звітність», – наголосив Роман Панасюк.
Як повідомляв Львівський портал, У Львові судитимуть депутата Львівської обласної ради, директора ЛКП «Львівтеплоенерго», якого підозрювали у скоєнні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України. Очільник підприємства перерахував фірмі-постачальнику понад 3,2 млн грн тоді, як газ не доставили на підприємство.
Нагадаємо, підставою для проведення аудиту комунальних підприємств Львова стали відповідні ухвали сесії міськради та рішення виконавчого комітету, прийняті наприкінці 2017 – початку 2018 року.
Олена Карп'юк