ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати підтримали вимогу львів’ян вимірювати стан повітря на Пластовій

Наталя Дуляба

|

Львівська міська рада підтримала петицію, у якій львів’яни вимагали спеціальним пристроєм вимірювати стан повітря на вул. Пластовій біля очисних споруд ЛМКП «Львівводоканал». «За» сьогодні, 21 листопада, під час сесії проголосували 53 депутати, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Авторка петиції Марія Щебет наголошувала на тому, що біля очисних споруд «Львівводоканалу» потрібно встановити пристрій, який вимірюватиме рівень забрудненості повітря. При цьому результати таких досліджень мають бути доступними в онлайн-режимі.

«Такі прилади, в першу чергу, мають бути встановлені поблизу промислових підприємств із метою контролю екологічності їхньої діяльності. Саме тому пропоную встановити такий вимірювальний прилад на вул. Пластовій, 13 (житловий будинок, найближче розташований до львівських очисних споруд), щоб постійно відстежувати шкідливий вплив на населення», – вказано у петиції.

Депутати підтримали таку ідею, при цьому вони зауважували, що подібні пристрої потрібно встановити не лише на вул. Пластовій, а й в інших частинах міста, зокрема на Новому Львові, де теж існує нестерпний запах.

Зазначимо, що встановити біля очисних споруд «Львівводоканалу» спеціальну станцію моніторингу повітря у мерії обіцяють навесні наступного року. Наразі ж на місце щотижня приїжджатиме хімлабораторія, яка буде робити відповідні заміри.

19 листопада журналіст Львівського порталу побував біля очисних споруд на вул. Пластовій, де експерти якраз вимірювали рівень забрудненості повітря. Втім результати дослідження показали, що показники є в межах допустимої норми.

Місцеві мешканці з цим не погоджуються, оскільки переконані, що прилад, яким проводили заміри, був нечутливим. Також вони заявили, що найбільший викид шкідливих речовин із очисних споруд відбувається з 04:00 по 07:00 год. ранку, а не в обідній час, коли власне відбувалось дослідження.

Нагадаємо, очисні споруди на вул. Пластовій спорудили ще у 1960-х роках, тож тепер вони є застарілими. У «Львівводоканалі» кажуть, що проводять часткові ремонти, проте потрібна масштабна модернізація, її вартість становить близько 300 мільйонів євро.

Львів’яни, що живуть біля очисних споруд, неодноразово скаржились на погіршення стану здоров’я, яке вони пов’язують в тому числі й з діяльністю цих стоків. За підсумками 2017 року ЛМКП «Львівводоканал» потрапив у трійку найбільших забруднювачів України.

Львівський портал побував на очисних спорудах «Львівводоканалу» і побачив, як очищають міську каналізацію. Детальніше читайте у репортажі тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *