ОСТАННІ НОВИНИ

Студенти Львова вимагають негайного введення е-квитка та пільг на проїзд

Наталя Дуляба

|

Львівські студенти вимагають, аби мерія негайно ввела у всьому громадському транспорті електронний квиток та передбачила для них пільги на проїзд. Про це сьогодні, 14 лютого, під час сесії міськради Львова заявив представник Львівського осередку ВГО «Студентська свобода» Михайло Пенцак, передає кореспондент Львівського порталу.

 

«У Львові є близько 120 тисяч студентів, і всі вони стурбовані ситуацією, що виникла через породорожчання проїзду у маршрутках до 7 гривень. Тут можна навести просту арифметику. Якщо студент принаймні чотири рази користується автотранспортом, то він буде змушений витратити 28 гривень, за місяць, відповідно, на проїзд потрібно 840 гривень. Тоді як стипендія студента складає 1400 гривень, тобто це більше 60%. І це ще якщо студент отримує ту стипендію», – розповів Михайло Пенцак.

За його словами, такі тарифи суттєво б’ють по кишені студентства, яке має пільги на проїзд лише в електротранспорті. А електронний квиток, який у Львові ніяк не можуть ввести, досі залишається на рівні слів. Відтак студенти просять міську раду «негайно впровадити електронний квиток у всіх видах громадського транспорту» та передбачити для них можливість пільгового проїзду.

Реклама партнерів

Нагадаємо, 12 лютого в ЛКП «Львівавтодор» розкрили пропозиції учасників тендеру на впровадження електронного квитка у громадському транспорті Львова. Вводити е-квиток у місті хочуть п’ять компаній. Протягом наступного місяця-півтора їхні пропозиції перевірятимуть, а визначити фірму-переможця і підписати з нею договір мерія планує у травні-червні цього року.

Е-квиток діятиме у всьому громадському транспорті Львова, однак його впровадження планують розпочати з трамваїв і тролейбусів, а вже після цього – у маршрутках.

Як повідомляв Львівський портал, у Львові вже неодноразово відкладали запровадження електронного квитка у громадському транспорті. Спочатку у тестовому режимі він мав запрацювати 1 вересня 2019 року, потім міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що е-квиток введуть лише після оновлення рухомого складу транспорту, тобто орієнтовно у 2020 році. У 2017 році е-квиток у транспорті обіцяли впровадити за 9 місяців, тобто наприкінці 2018 – початку 2019 року.

Наприкінці 2018 року посадовці міськради заявляли, що якщо все ітиме за графіком, то встановлювати необхідне для е-квитка обладнання у громадському транспорті почнуть мінімум влітку 2020 року.

Все, що треба знати про е-квиток, яким чином він працюватиме у Львові, читайте тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.