ОСТАННІ НОВИНИ

Обласний бюджет на 2019 рік складатиме 14,5 млрд грн

Дарина Смеречанська

|

Прогноз обласного бюджету 2019 року обліковується в межах 14,5 млрд грн. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

«Верховна Рада затвердила Закон України «Про Державний бюджет». Бюджетний процес, як в Україні, так і на Львівщині вже стартував. Станом на вчора затверджено 8 місцевих бюджетів, бюджет міста Львова і ряд сільських та селищних бюджетів. У показниках бюджету на 2019 рік нам вдалось зберегти належну соціальну складову, проіндексувати ряд видатків соціального характеру, а також в умовах досить консервативного пронозу надходжень податків і зборів на наступний рік, вдалося також зберегти і навіть збільшити блок фінансування капітальних видатків та програм. Прогноз обласного бюджету 2019 року обліковується в межах 14,5 млрд грн. Важливим є той факт, що ми передбачаємо зростання видатків на заробітну плату  працівникам бюджетної сфери в середньому трішки більше 10 %, збільшуються інші першочергові утриманські видатки прогнозного показника інфляції 7,4 % зростання. Також фонд, який спрямовується на реалізацію обласних програм перевищує 1,5 млрд грн»,-  розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Як зазначив Олег Демків планово значний фінансовий ресурс скерують на ремонт та будівництво доріг, реалізацію програм та мікропроектів.

«Із переліку програм найбільший фінансовий ресурс спрямовується на дороги – будівництво, реконструкція, ремонт доріг. Якщо разом із субвенцією із державного бюджету це буде понад 1 млрд гривень і ще біля 0,5 млрд грн передбачено для Львівщини в Державному бюджеті. На жаль, в закону «Про Держбюджет» не пролонговано реалізацію митного експерименту на Львівщині. А це кошти 50 % від яких цільово спрямовувались на дороги. Але ми сподіваємось, що все таки запрацює цей експеримент,- розповів Олег Демків. – Зберігаються цікаві програми у сфері розвитку культури, також у напрямку придбання шкільних автобусів, плануються також видатки по розвитку інтернат них закладів. У сфері охорони здоров’я – закупівлі автомобілів швидкої допомоги. Залишино ресурс по реалізації мікропроектів  – 130 млн грн. Загалом є 30 програм на загальний фінансовий ресурс понад 1,5 млрд грн».

Як розповів голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олег Домчак,  у бюджету на наступний рік буде закцентовано увагу на розвиткові проекти, заходи з енергозбереження, підтримку комунальних установ, підтримку учасників АТО та їх сімей, співпрацю зі Сходом, забезпечення належного функціонування в області галузі освіти, медицини, соціального захисту, передає прес-служба Львівської облради.

«У вигляді субвенції з Державного бюджету для місцевих бюджетів передбачаються такі кошти: на природоохоронні заходи на об’єктах комунальної власності – 579,7 млн грн, підвищення якості освіти – 1500 млн грн, створення і ремонт існуючих спортивних комплексів при школах -150 млн грн, будівництво мультифункціональних спортивних майданчиків  – 200 млн гр., будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних п’ятдесятиметрових басейнів -200 млн грн, – зазначив Олег Домчак. – Ми очікуємо розподіл цих коштів для області».

«Серед позитивних бюджетних деталей, то слід відзначити часткову адресну монетизацію пільг на житлові субсидії у розмірі 20 млрд грн, також збільшення на 25% розміру субвенції з дорожнього фонду для ремонту місцевих доріг. Заклади вищої освіти  І –ІІ  рівня акредитації  державної власності, які планували передати нам на утримання, залишаються на фінансуванні з державного бюджету», – пояснив голова бюджетної комісії.

Певними негативами, за словами Олега Домчака, можна назвати зменшення надходжень коштів від сплати екологічного податку до спеціального цільового природоохоронного фонду обласного бюджету.

«Через зміну у 2018 році нормативів з 55% до 35% на користь державного бюджету надходження від екологічного податку суттєво зменшено. На жаль, ця норма залишається і у 2019 році. У цьому році планується отримати  55,3 млн, – зауважив Олег Домчак. – Також фіксуємо відсутність  субвенції на компенсацію пільгового проїзду. Відтак в обласному бюджеті ми закладаємо на ці потреби  4 млн грн. Додаткові кошти мають передбачити і місцеві бюджети».

Що стосується питання обласних  цільових програм, то в наступному році їх буде 30, вони стануть комплексними. На них передбачено в обласному бюджету фінансовий ресурс в розмірі близько 1,5 млрд грн.

«Хочу наголосити, що ми будемо додатково фінансувати успішні програми, зокрема, Програму проведення конкурсу проектів місцевого розвитку – 130 млн грн, програму розвитку мережі автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху – 370 млн грн, розвиток спорту – 31,8 млн грн, соціальних захист населення, охорону здоров’я Львівщини та спільні проекти МТД», – резюмував Олег Домчак.

Детальнішу інформацію щодо проекту обласного бюджету на 2019 рік можна переглянути за посиланням.

Як повідомляв Львівський портал, у кінці листопада Верховна Рада ухвалила закон про державний бюджет України на 2019-й рік. Документ передбачає, що у 2019 році ріст ВВП складе 3% при інфляції 7,4%. Мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року зросте до 4172 грн, з 1 липня 2019 року прожитковий мінімум виросте до 1936 грн, а з 1 грудня – до 2027 грн.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *