ОСТАННІ НОВИНИ

Мерія і приватні перевізники не дійшли згоди щодо нового тарифу у львівських маршрутках

Наталя Дуляба

|

Львівська міська рада готова підняти вартість проїзду у маршрутках лише за умови, що приватні перевізники знову почнуть безкоштовно возити пенсіонерів. Натомість автотранспортні підприємства, окрім нового тарифу, вимагають 85 млн грн компенсацій за пільгові перевезення. Про це сьогодні, 23 листопада, йшлося під час брифінгу у міськраді Львова, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Андрій Білий наголосив, що мерія справді готова підняти вартість тарифу, втім остаточну ціну за проїзду у маршрутках визначать на громадських слуханнях, які відбудуться у понеділок, 26 листопада.

«Ми розуміємо, що відкоригувати тариф потрібно, адже за останні кілька місяців ціна на паливо зросла на 25%. Великі міста в Україні вже відкоригували тариф: в Одесі він становить 7 грн, в Києві – 8 грн, Харкові та Запоріжжі – 7-8 грн. Львів сьогодні має найменший тариф.

Реклама партнерів

Конкретна умова – пенсіонери у всіх автобусах міста їздять безкоштовно. Який може бути тариф, ми побачимо на громадських слуханнях. Розрахунковий тариф, опублікований у відповідному проекті рішення виконавчого комітету, – 8,20 грн. Але на громадські слухання будуть виноситись кілька тарифів на голосування. Втім це буде ще не остаточно, бо після цього тариф розглядатиме Антимонопольний комітет, і вже тоді рішення приймає виконавчий комітет. Але тариф має бути не більшим, ніж 8,20 грн»,  – заначив Андрій Білий.

Своєю чергою голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка зазначив, що автотранспортні підприємства хочуть отримувати за пільгові перевезення компенсації. За його словами, на повну монетизацію пільг у Львові потрібно 200 млн грн, і після затвердження нового тарифу перевізники готові знову безкоштовно возити пенсіонерів, отримавши 40% від цієї суми.

«Новий тариф – це не є компенсація пільгових перевезень. Новий тариф просто дає можливість підприємствам далі працювати. А компенсації – це додаткова плата… Ті 22 млн грн – це абсолютно недостатньо. На сьогодні та субвенція, яку виплачують підприємствам, не включає  пенсіонерів. Тому є чітко прорахована сума на монетизацію всіх пільг – 200 млн грн. Ми не претендуємо на ті 200 мільйонів, але дайте нам 40% від цієї суми, 85 млн грн, і в місті будуть безкоштовно їздити всі пільгові категорії», – наголосив Іван Велійка.

Водночас Андрій Білий не вказав конкретної суми, яку готова виділяти мерія на компенсацію пільгових перевезень у Львові. За його словами, цього року перевізникам передбачили 22 млн грн компенсацій, а на 2019 рік «ця сума має бути більшою».

Зрештою міська рада Львова не дійшла згоди з приватними перевізниками щодо встановлення нового тарифу.

Зазначимо, перевізники Львова нещодавно заявили, що економічно обґрунтований тариф на проїзд становить 9 гривень 20 копійок. Якщо мерія до 1 грудня його не затвердить, то вони або скоротять кількість автобусів на маршрутах, або транспорт курсуватиме лише до 21:00 год.

Своєю чергою управління транспорту міськради Львова запропонувало встановити тариф на рівні 8 гривень і опублікувало до обговорення відповідний проект рішення виконавчого комітету. Проте згодом міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що мова про подорожчання проїзду у маршрутках зараз не йде та дав вказівку провести розслідування і з’ясувати, чому управління транспорту висунуло таку пропозицію.

Нагадаємо, що 26 жовтня у Львові завершився конкурс перевізників. На міських автобусних маршрутах працюють ті ж фірми, які були дотепер, – ТзОВ «Міра і К», «АТП № 1», ТзОВ «Фіакр Львів», ТзОВ «Успіх БМ», АТП 14 630. Відтак у мерії запевняли, що після конкурсу у Львові покращиться якість перевезень у громадському транспорті. Зокрема, нові договори, які підписуватимуть із перевізниками, передбачають штрафи за невиконання рейсів, за неприбраний і брудний автобус, за порушення правил дорожнього руху. Втім дотепер якість перевезень практично не змінилась, і депутати вимагали від міського голови Львова забезпечити безперебійну роботу маршруток.

Нещодавно Андрій Садовий заявляв, що після конкурсу перевізників львів’янам варто чекати подорожчання проїзду у маршрутках, проте воно буде несуттєвим.

Як повідомляв Львівський портал, Асоціація перевізників Львівщини заговорила про тариф у 7 грн ще на початку квітня цього року. Востаннє ціни на проїзд у маршрутках зросли 14 грудня 2017 року. Тоді тариф у маршрутках зріс до 5 гривень. Також наприкінці січня цього року приватні перевізники перестали безкоштовно возити пенсіонерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...