ОСТАННІ НОВИНИ

11 місяців поневірянь позаду. Львівське сміття їздитиме у 19 напрямках

|

Сьогодні, 21 квітня, у стінах Львівської ОДА, представники державної, обласної та міської влади Львова підписали меморандум щодо вирішення питання вивезення ТПВ із міста. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу із місця події.

Згідно із меморандуму, 19 полігонів на території Львівської області до кінця 2018 року будуть приймати сміття зі Львова. Натомість міська рада Львова виділятиме міським радам міст області субвенції.

До списку потрапили полігони міст: Броди, Буськ, Борислав, Белз, Великі Мости, Дрогобич, Жидачів, Золочів, Миколаїв, Мостиська, Новояворівськ, Перемишляни, Рава-Руська, Радехів, Самбів, Сокаль, Стрий, Старий Самбір, Червоноград.

Відтепер міста області щодня прийматимуть  зі Львова  близько 600 тон сміття.

За словами мера Львова Андрія Садового, перший транш субвенцій становитиме 70 мільйонів гривень.

«Ми дуже вдячні всім, хто висловив підтримку Львову. Такий меморандум переросте у відповідні угоди, що будуть виконуватися. Водночас ми повинні зробити якісну рекультивацію Грибовицього полігону та сміттєзвалищ області. Власне цей транш й піде на рекультивацію обласних полігонів», – повідомив він.

За словами віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, цей меморандум дозволить реально вирішити проблему вивезення сміття зі Львова.

«Тверді побутові відходи вивозилися протягом 11 місяців від дня трагедії не системно. Це призвело до несанкціонованих звалищ львівського сміття по всій Україні, а відтак до погіршення санітарної ситуації. Тепер ми знайшли рішення, щоб покращити екологічну ситуацію у Львові», – повідомив він.

Як відомо, напередодні Великодня відбулася важлива зустріч за участі народних депутатів з групи «Львівщина», міськими головами міст області, керівництва області та Львова на якій депутати закликали всіх припинити спекуляції та проявити солідарність та допомогти Львову із вивезенням сміття.

Це дало поштовх до того що керівники майже усіх міст Львівщини, де є полігони (19 із 20), погодилися підписати меморандум із Львовом, який би регламентував подальше вирішення сміттєвої проблеми.

Як раніше повідомляв Львівський портал, Володимир Гройсман вимагає реальний план дій із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища і надав Садовому шість місяців для зведення нового сміттєпереробного комплексу.

Варто також нагадати, що  до моменту Грибовицької трагедії Львів відмовив 43 інвесторам у будівництві сміттєпереробного заводу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.