Додому вдалося повернути дитину, незаконно вивезену в Росію, та ще двох – з окупованих територій України. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Із захопленої росіянами частини Херсонщини на підконтрольну Україні територію повернули брата зі сестрою віком 15 і 12 років. Вони вже перебувають зі своєю мамою у безпеці.
Ще один 12-річний хлопчик теж возз’єднався з мамою, яка забрала його на території Грузії. Хлопець хотів повернутися в Україну з РФ до матері після того, як його батько вивіз без дозволу.
«Кожне повернення – окрема історія і спецоперація, над якою працюють люди. І їхня мета – повернути всіх дітей на Батьківщину. Дякую всім, хто допомагає це робити. Ми будемо боротись за кожну українську дитину і повернемо всіх», – відзначив Дмитро Лубінець.
За його словами, повернути українських дітей додому вдалося, зокрема за посередництва Катару.
Зазначимо, що за офіційними даними правоохоронців станом на 16 грудня росіяни депортували або насильно вивезли з України 19 546 дітей. Втім реальна кількість може сягати і до 300 тисяч дітей.
На початку вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що за підтвердженими даними у Росії всиновили 386 українських дітей, яких примусово вивезли на територію РФ.
Водночас західні ЗМІ нещодавно повідомили, що після місяців таємних переговорів між Києвом та Москвою Росія погодилась повернути Україні перших чотирьох депортованих дітей. Це мають робити за посередництва Катару.
Як повідомляв Львівський портал, навесні Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна як підозрюваного у незаконній депортації дітей з України. Це означає, що за межами Росії, у 123 країнах МКС, його мають заарештувати та передати до суду.
Разом із диктатором у справі фігурує й уповноважена з прав дитини РФ Марія Львова-Бєлова. Міжнародний кримінальний суд також видав ордер на її арешт.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба