Незабаром для жінок, що служать у ЗСУ, вперше створять уніфіковану військову форму. Її пошиють спеціально під особливості жіночої фігури. Про це пише ВВС Україна.
У Міноборони кажуть, що над розробкою жіночої форми для військовослужбовиць ЗСУ вже працюють спільно з двома волонтерськими групами. Перша створена в межах проєкту першої леді «Безбар’єрність», а другу, Arm Women Now, очолює депутатка Київради Ірина Никорак.
Волонтерок попросили проаналізувати досвід щодо жіночої форми в арміях інших країн, звернувши увагу на типи фігур. Це дозволить на перших етапах індивідуально підбирати жінкам одяг. Окремо стоїть й питання нижньої білизни, яка у ЗСУ є суто чоловіча.
Головна вимога Міноборони – протестувати військову форму в польових умовах. За словами Ірини Никорак, першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть українським захисницям безоплатно, аби переконатися, що вона функціональна та зручна.
Лекала для однострою розробили за жіночою формою збройних сил США, яку називають однією з найкращих у світі. Одяг для військових відшили з якісного «пікселю», що замовили у Польщі.
Загалом Arm Women Now планує запустити виробництво жіночих футболок, тактичних сорочок «убокс», термобілизни й зимового одягу.
Ірина Никорак розповідає, що ідея виробництва уніфікованої жіночої військової форми з’явилася після численних запитів від жінок, які зараз воюють на передовій. Так, чоловічі розміри й фасони військової форми абсолютно не відповідають жіночим. Наприклад, штани можуть добре сидіти у стегнах, але будуть завеликі у талії, а кітелі мають задовгі рукави, тому плече опускається майже до ліктя.
«Жінкам доводиться перешивати форму або пристосувати її булавками та тактичним ременем у польових умовах. Це незручно й нефункціонально», – наголосила Ірина Никорак.
На пошив перших 300 комплектів 400 тисяч гривень волонтерам вдалося зібрати завдяки благодійними внесками й через аукціони. Після того, як виготовлена форма пройде тестування, Міноборони зможе затвердити єдиний стандарт жіночої уніформи та передбачити на це гроші в бюджеті.
Зазначимо, що у ЗСУ разом із добровольцями територіальних громад зараз служать близько 57 тисяч жінок. Орієнтовно 32 тисячі із них перебувають у зоні бойових дій.
Загалом кількість військовослужбовиць у Збройних Силах України зросла вдвічі з 2015 року. З 2017-го жінки отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад. І сьогодні парамедики, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот і взводів виконують свій військовий обовʼязок на передовій та в тилу нарівні з чоловіками.
Втім жінкам військовим досі видають чоловічу форму й чоловічу спідню білизну, їм бракує взуття менших розмірів та бронежилетів з урахуванням особливостей жіночої фігури.
Як повідомляв Львівський портал, наприкінці 2021 року в Україні презентували бронежилет для жінок.
Із 1 жовтня за новим наказом Міноборони українки низки професій будуть зобов’язані стати на військовий облік. Щоправда, це не означає автоматичної мобілізації, а на військовий облік жінок братимуть лише за їхньою згодою.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба