ОСТАННІ НОВИНИ

Понад 100 тисяч ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій діагноз, - МОЗ

Юлія Шпак

|

На початок 2018 року в Україні мешкало 244 тисяч людей з ВІЛ,  а на обліку у медичних закладах перебувало понад 141 тисяч. Ще понад 100 тисяч ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій діагноз. Однією з найголовніших проблем є недостатні обсяги тестування. Про це повідомляє прес-служба МОЗ з посиланням на дані Центру громадського здоров’я.

 

У відомстві зазначають, що цю ситуацію має поліпшити проект HealthLink.HealthLink – це п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), який працюватиме протягом 2017-2022 років у тих регіонах України, що мають найвищі показники розповсюдження ВІЛ-інфекції – це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ. Проект впроваджують БО «100% Життя» (Мережа ЛЖВ) у партнерстві з Альянсом громадського здоров’я та за підтримки держави.

Уже а 2018 році до проекту долучилося 220 медичних закладів та 3500 лікарів. Проект підтримує впровадження системних змін в медичній галузі,  розробку нового медичного протоколу з тестування на ВІЛ, а також підвищує експертну кваліфікацію представників регіональних громадських об’єднань, які є головними партнерами держави на місцевому рівні в питанні надання соціальних послуг ЛЖВ. Вже в 2019 році ГО у 12 регіонах будуть готові надавати послуги для ЛЖВ по профілактиці і супроводу ВІЛ-інфікованих, а текстування у рамках проекту зможуть пройти 268 тис українців.

«Раннє виявлення хвороби та забезпечення можливостей для лікування як і раніше є першочерговим кроком у справі зупинення епідемії. Це є одним із основних завдань HealthLink – проекту вартістю 22 млн дол США, розрахованого на наступні п’ять років, про початок діяльності якого ми оголошуємо сьогодні. Цей проект стане доповненням та зробить свій внесок до ширшого спектру заходів Уряду США з надання допомоги країнам світу, мета якої – підвищити частку тих ЛЖВ, які своєчасно отримують послуги з лікування та піклування», —  зазначила у своєму вступному слові директор Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Сюзан Фрітц.

В рамках проекту, тестування на ВІЛ і соціальний супровід є доступними для всіх українців, але особлива увага приділяється статевим партнерам людей, які живуть з ВІЛ, та представникам груп ризику. Активності в проекті направлені на покращення доступу до якісних послуг з профілактики та лікування,  а також подолання стигми і дискримінації людей, які живуть з ВІЛ, з боку медичних працівників.

«Філософія проекту HealthLink закладена в його назві – це проект, який пов’язує людей з життям. Винятковість проекту в тому, що він органічно лягає в медичну реформу, запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів у боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Тепер через сімейних лікарів та лікарів стаціонарів можна буде пройти тестування на ВІЛ за допомогою експрес-тесту. Тобто, людині не лише запропонують пройти тест на ВІЛ, але й «доведуть за руку» до лікування» — зазначив голова правління БО «100% Життя» Дмитро Шерембей.

Головною метою проекту HealthLin є надання якісних медичних послуг та покращення пацієнтам із ВІЛ доступу до лікування, через впровадження чіткого алгоритму надання допомоги з моменту виявлення ВІЛ та до моменту призначення лікування. Зокрема, в проекті беруть участь соціальні працівники громадських організацій, які проводять дотестову та післятестову консультацію, розповідають про алгоритм дій та надають психологічну підтримку кожному пацієнту.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...