ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні зростає захворюваність на кір

|

В Україні спостерігається черговий прогнозований епідемічний підйом захворюваності на кір, який пов’язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та з циклічністю цього захворювання. Про це йдеться на сайті МОЗ, передає кореспондент Львівського порталу.

У 2016 році вакцинацію отримали лише 45,5% дітей, ревакцинацію – 30,2%. З інформацією про залишки комбінованої вакцини для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи можна ознайомитись за посиланням.

Захворюваність на кір в Україні характеризується періодичною циклічністю. За останні 15 років відзначали 3 епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5–6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Під час епідемічного підйому у 2012 році було зареєстровано близько 13 тисяч випадків кору. У міжепідемічний період захворюваність знижувалась до спорадичних і поодиноких випадків: 105 – у 2015 році та 102 випадки у 2016 році.

«Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок накопичення значного не вакцинованого прошарку серед населення. Нині спостерігається зростання хвороби у порівнянні із минулим роком більше ніж у 20 разів. За перші 4 місяці поточного року було зареєстровано 172 випадки захворюваності на кір. За аналогічний період минулого року зареєстровано 8 випадків», – зазначає заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак.

Аналіз випадків захворювання вияв, що з 172 хворих 61 людина не отримала жодного щеплення проти кору, ще у 16 відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент. Повністю щеплені відповідно до календаря лише 37 осіб, ще 58 – мають одне щеплення.

За оперативною інформацією з регіонів, вже у травні спостерігається підвищення захворюваності на кір у Одеській та Івано-франківській областях. За даними моніторингу інфекційної захворюваності у Одеській області спостерігається зростання захворюваності на кір.

Для контролю епідситуації з кору у Міністерстві охорони здоров’я України проведено селекторну нараду за участі усіх регіонів. Під час зв’язку учасникам довели інформацію про зріст захворюваності і нагадали про визначення випадків кору, які підлягають реєстрації.

Клінічні критерії. Будь-яка людина з гарячкою та макуло-папульозним висипом і принаймні з одним з таких трьох симптомів: кашель, нежитьчи кон’юнктивіт.

Лабораторні критерії. Принаймні один із таких чотирьох: виділення вірусу кору з клінічного матеріалу; виявлення нуклеїнових кислот вірусу кору у клінічному матеріалі; виявлення специфічних антитіл до вірусу кору в сироватці крові або слині, характерних для гострої інфекції; виявлення антигену вірусу кору методом прямої флуоресценції в клінічних зразках з використанням специфічних моноклональних антитіл до вірусу кору.

Лабораторні результати слід інтерпретувати відповідно до вакцинального статусу. Якщо людина нещодавно вакцинована, необхідне розслідування по диких вірусах.

Епідеміологічні критерії. Епідеміологічний зв’язок – передача від людини до людини.

Класифікація випадку.

А. Можливий випадок: Будь-яка особа, що відповідає клінічним критеріям.

Б. Ймовірний випадок: Будь-яка особа, що відповідає клінічним критеріям і має епідеміологічний зв’язок.

В. Підтверджений випадок: Будь-яка особа, яка не була вакцинована останнім часом і відповідає клінічним та лабораторним критеріям.

Фото: promedical.com.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...