ОСТАННІ НОВИНИ

Чого очікувати від львівської погоди у грудні?

|

З  небезпечних явищ погоди характерними для грудня є вітри, тумани, сильні опади, налипання мокрого снігу, снігові замети та ожеледиця на дорогах. Водночас, збільшується кількість днів з хуртовинами. Про це повідомляє прес-служба міськради Львова з посиланням на Львівський регіональний Гідрометцентр.

сніг

Грудень розпочинає календарну зиму, і йому притаманні ознаки як пізньої осені, так і ранньої зими. Тому він, як правило, супроводжується різкими коливаннями температури повітря. На більшій частині території області утворюється сніговий покрив, який часто є нестійким.

Абсолютний максимум температури повітря становив 14 – 19° тепла, абсолютний мінімум температури повітря 24 – 37° морозу.

Характерною рисою клімату є несталість погодних умов: навіть в аномально холодному зимовому місяці може бути відлига і навпаки в дуже теплому – різке похолодання.

Очікувана середня місячна температура повітря на рівнині 1,5ºС морозу, в горах  3,0ºС морозу. Очікувана кількість опадів на рівнині  45 мм, в горах 70 мм.

За даними АМСЦ Львів, за останні 10 років середня місячна температура повітря коливалася від 3,9° морозу до 2,7° тепла. Місячні суми опадів коливалися від 13,8 до 95,9 мм.

Найхолоднішим був грудень 2012 року з середньою місячною температурою 3,9º морозу, а найтеплішим – грудень 2015 р. з середньою місячною температурою повітря 0,5º морозу при нормі  2,1º морозу. Найвологішим був грудень 2010 р. з кількістю опадів 95,9 мм (168 % норми). Найсухішим – грудень 2013 року з кількістю опадів 13,8 мм (24 % норми).

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...