ОСТАННІ НОВИНИ

У Німеччині знайшли 161 викрадену Росією українську дитину

Олег Дерев'янко

|

У співпраці з німецькими колегами українським правоохоронцям вдалося встановити на території Німеччини 161 українську дитину, викрадену Росією. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Національної поліції України.

«Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі», – розповів Голова Нацполіції України Іван Вигівський Укрінформу під час зустрічі в Берліні з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини, Гольгером Мюнхом.

Іван Вигівський зазначив, що Національна поліція документує на території України всі воєнні злочини, скоєні російськими загарбниками. Київ розраховує на допомогу партнерів у притягненні російських воєнних злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн. А військово-політичне керівництво – у Міжнародному кримінальному суді та Спеціальних трибуналах.

«Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу», – підкреслив Голова Нацполіції.

Очільник наголосив на плідній співпраці з німецькими колегами щодо документування і збору доказів. Сторони обговорили підтримку з боку європейських партнерів у питанні внесення до Шенгенської інформаційної системи (SIS) відомостей щодо російських воєнних злочинців.

«Можливо, саме правоохоронні органи Німеччини будуть готові сприяти Україні у реалізації цих дій, та внести інформацію щодо цих осіб до Шенгенської інформаційної системи. Внесення інформації в SIS у подальшому може сприяти обмеженню їхнього пересування та перебування у країнах Шенгенської зони, оскільки ці особи можуть становити загрозу для національної безпеки країн Європейського Союзу та Шенгенської зони», – висловив надію глава відомства.

Він також звернув увагу на такий інструмент гібридної війни, що його використовує Росія, як організована злочинність, зокрема «злодії в законі». Росія використовує його як в Україні, так і в Німеччині. Голова Нацполіції визнав, що збільшення кількості українських громадян у Німеччині призвело до збільшення і фактів участі окремих осіб у протиправній діяльності, зокрема, нелегальному переправленню мігрантів.

«І ми зацікавлені в тому, щоб спільними зусиллями зменшити ризики у цій сфері», – заявив Вигівський.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *