ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські хірурги врятували дитину з Ірландії, видаливши їй частину мозку

Олег Дерев'янко

|

Нейрохірурги львівської лікарні св. Миколая видалили частину півкулі мозку 4-річній пацієнтці з Північної Ірландії. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міськради.

У Центрі нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії, що працює у дитячій лікарні, лікують дітей з різних регіонів України, а ось з-за кордону вперше. Сім’я з Британських островів здолала 3000 км і спеціально приїхала до Львова на операцію.

4-річна Рейчел Гріббен із невеликого містечка у Північній Ірландії. Вона – третя дитина в родині. Коли дівчинці було півтора року, батьки помітили, що вона відстає у розвитку. Також з’явилися незначні посмикування тіла. А вже за кілька місяців вона перенесла перший важкий судомний напад.

Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами. Це такий вид судом, при яких по всьому головному мозку виникають розряди. Крім того лікарі виявили фокально-кортикальну дисплазію, тобто погано розвинені звивини мозку, які й провокували судоми.

Із кожним місяцем напади у Рейчел посилювалися та частішали. Протисудомна терапія зменшила їхню кількість, але вони все ще регулярно виникали і далі стримували розвиток дівчинки. У пошуках порятунку батьки дівчинки натрапили на відомого американського нейрохірурга Люка Томича. Він сказав, що хірургічним шляхом дівчинку можна позбавити 80-90% нападів. І порадив ірландській родині звернутися за допомогою до команди українських спеціалістів, яку очолює досвідчений нейрохірург дитячої лікарні святого Миколая у Львові Михайло Ловга.

Попри загрозу ракетних обстрілів батьки дівчинки наважилися приїхати до Львова. Перший сигнал повітряної тривоги дуже їх налякав.

«Коли ми сиділи в укритті лікарні з іншими мамами, дітьми, моє серце просто розбилось», – розповідає мама Рейчел Кетрін.

Львівські нейрохірурги почали підготовку до втручання. Невролог-епілептолог відділення Марія Павлюк із колегами провела повне обстеження дитини для визначення максимально точного розташування вогнища епілептогенної активності. І виявила зону, яка збігалась із зоною мальформації, тобто патології кори головного мозку.

Зібравши всю інформацію, команда нейрохірургів почала ретельно планувати операцію. Надважливо було обрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку.

«Ми вибрали комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали. А потім – видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівками. А фокальна кортикальна дисплазія, тобто ця змінена частина мозку, була дуже близько до тієї зони. Саме тому ми працювали спільно з нейрофізіологами, використовуючи надсучасні технології – інтеропераційний моніторинг та «навігаційну систему», які допомагають нам уникнути пошкоджень здорових ділянок мозку», – розповідає нейрохірург, керівник напрямку дитячої нейрохірургії та психоневрології Михайло Ловга.

Операція тривала сім годин і пройшла успішно. Завдяки оперативному втручанню кількість епілептичних нападів зменшилася на 90%. Тож судоми більше не затримуватимуть розвиток дитини. Рейчел із батьками вже повернулася додому.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *