Чиновники почнуть подавати довгождані е-декларації з 1 вересня

|

Голова Національної агенції із запобігання корупції Наталія Корчак заявляє, що чиновники подаватимуть електронні декларації про доходи з 1 вересня.

декларація
Як передає УНІАН, про це вона сказала сьогодні під час спільного засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції та Комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку щодо зриву повномасштабного запуску Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

“Ми провели низку зустрічей з керівництвом ПРООН – це та міжнародна організація, яка профінансувала даний проект. І ми дійшли одностайного розуміння того, щоб Національне агентство в найкоротші терміни, сьогодні ми будемо ухвалювати рішення, – стало повноцінним власником програмного продукту з усім технічним описом і специфікацією. Це та документація, яка у нас була відсутня”, – сказала Корчак. За її словами, Держспецзв’язок “бере на себе зобов’язання отримати відповідні документи і до 31 серпня, довівши систему вже до функціоналу безпекової сторони, видати атестат відповідності”.

Корчак підкреслила, що сьогодні на засіданні НАЗК було ухвалено рішення про внесення змін до деяких рішень агентства в частині функціонування Єдиного державного реєстру декларацій.

«Сьогодні ми це рішення опублікуємо. І з того моменту, як воно буде заюстоване, суб’єкти декларування будуть подавати вже декларацію з 1 вересня 2016 року. Цим самим ми виконаємо міжнародні зобов’язання за результатами отримання сертифікату відповідності, який нам уже надасть Держспецзв’язок”, – сказала Корчак.

Крім того, вона повідомила, що сьогодні також ухвалено рішення звернутися до Кабінету міністрів щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Як відомо, 15 серпня голова НАЗК заявила, що в Україні рівно о 00:00 офіційно запрацювала система електронного декларування. Водночас ця система запрацювала без передбаченої законом сертифікації. У свою чергу Представництво ЄС заявила, що запуск системи електронного декларування статків чиновників у тестовому режимі без сертифікату з технічної безпеки не має сенсу.

Сьогодні, 18 серпня, голова НАЗК повідомила, що під час робочої наради у президента України Петра Порошенка прийнято рішення, що Держспецзв’язок повинен видати сертифікат з технічної безпеки для е-декларування до 31 серпня.
Фото: 112.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...