ОСТАННІ НОВИНИ

Для людей із вадами зору у Львові влаштують кінопоказ Discovery Channel

|

У рамках соціальної кампанії Discovery Channel «Необмежений погляд» в Львові в кінотеатр «Копернік» о 15.00 відбудеться спеціальний кінопоказ для із вадами зору. Про це Львівському порталу повідомили організатори.

640_discovery_channel_logo_discovery

У рамках соціальної ініціативи «Необмежений погляд» буде показано випуск програми «Північна Америка» під назвою «Сховатися нікуди», адаптований для людей із вадами  зору. Показ пройде українською мовою, вхід на сеанс вільний.

Програма «Північна Америка» – один із найдорожчих і видовищних проектів Discovery Channel. Робота над ним велася паралельно декількома групами операторів, кожна з яких діяла на певній території. Всього було зроблено більше 250 експедицій, а їх учасники сумарно провели в дикій природі з камерами в руках майже 3000 днів. Адаптація цього фільму для незрячих та слабозорих дозволить відчути сувору природу Північної Америки, оцінити безкрайність прерій, спостерігаючи за койотами, зробити рекордно довгу подорож слідом за китами.

Крім звукової доріжки, фільм буде супроводжуватися цілим комплексом коментарів (тифлокоментуванням) – така інформація може або повністю замінити відеоряд, або доповнити його.

Для роботи над адаптацією фільму були запрошені авторитетні українські діячі культури – актриса Олександра Бонковська, яка стала автором тифлокоментування (звукової доріжки) і диктором, а також звукорежисер Юрій Саєнко. Консультантом Discovery Channel у рамках проекту виступила Оксана Потимко – відомий громадський діяч та ініціатор численних соціальних проектів для незрячих та слабозорих людей. Оксана сама сприймає світ тільки на слух і через дотик, тому не з чуток знає проблеми незрячих людей і намагається привертати увагу до них, щоб сприяти їх вирішенню.

«Приголомшливі кадри зйомок Discovery Channel стануть зрозумілі незрячим тільки завдяки спеціальним коментарям, розробленим львівською командою професіоналів. Ми раді, що саме наша команда стала співпрацювати зі світовим виробником контенту і першою в Україні запропонувала технологію тифлокоментування для осіб з обмеженими можливостями. Сподіваємося, що незабаром ми зможемо адаптувати для незрячих глядачів інший контент, зокрема, про природні заповідники України», – каже Оксана Потимко, громадський діяч, керівник проекту зі створення бібліотеки DAISY у Львові.

Спеціальний показ у Львові є продовженням серії ініціатив Discovery Networks в рамках соціальної кампанії «Необмежений погляд», створеної для людей з обмеженнями по зору. Так, у вересні цього року у наймальовничіших районах Києва з’явилися таблички, що описують красу цих місць шрифтом Брайля, а до початку навчального року за ініціативою компанії відомі українські спортсмени провели майстер-класи в школах для незрячих та слабозорих дітей і подарували їм спеціальне спортивне спорядження.

Фото: itc.ua

 

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...