ОСТАННІ НОВИНИ

У Галичині готують законопроект про особливий економічний статус регіону

|

Учора, 17 листопада, у Львові пройшов круглий стіл, на якому обговорили питання створення Евррегіона «Галичина» з особливим економічним статусом. Цей регіон планується створити на новій законодавчій базі шляхом тісної співпраці трьох галицьких областей – Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської. У роботі круглого столу в числі інших взяли участь депутат Львівської обласної ради Андрій Білоус, депутат Івано-Франківської міськради, громадський діяч, публіцист Андрій Микитин, голова ГО «Європейська Галицька Асамблея», публіцист Володимир Павлів, представник ВО «Свобода» у Львові Андрій Холявка , політичний експерт Віталій Загайний, політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова, представники ОБСЄ Рита Леаль Сільва та Ольга Радкевич, представники громадських організацій.

unnamed

Як зазначив публіцист, громадський діяч, лідер Громадського руху Європейська Галицька Ассамблея Володимир Павлів, особливий економічний статус регіону – це можливість наповнити бюджет і довести рівень соціального забезпечення до кращих західних зразків. Для цього потрібно лише, щоб податки і збори залишались на місцях, а не надходили повністю до Києва. На сьогоднішній день в регіонах залишається лише 18% податків і зборів (в Німеччині та Польщі – 48%). При наділенні Галичини особливим економічним статусом і запровадженні подібної «європейської» системи податкових відрахувань можливо було б збільшити фінансування всіх статей витрат на 30%, а це додатково збудовані дороги, школи, лікарні.

павлів

Також на круглому столі було піднято питання трудових мігрантів. Мешканці однієї лише Львівської області витрачають на «візові справи» при виїзді на заробітки близько 220 мільйонів євро за сезон, а в цілому Галичини – півмільярда евро. При створенні безвізового режиму в Єврорегіоні «Галичина», як апробації часткового введення безвізового режиму з ЄС, ці гроші залишаться в економіці регіону і будуть працювати на її благо. Відкриття візових кордонів необхідно, щоб люди могли заробляти там, де їм платять гідну заробітну плату.

Найважливішим підсумком заходу стало те, що голова Європейської Галицької Асамблеї Володимир Павлів анонсував написання та внесення у Верховну Раду України спеціального законопроекту по створенню Єврорегіону «Галичина» з особливим економічним статусом для процвітання Галичини.

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

  1. Цеякраз те , про що мріє пуцін – розвалити Україну на шматки і взяти її під свій чобіт .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...