ОСТАННІ НОВИНИ

До річниці окупації Криму ЄС знову заговорив про стурбованість

|

Європейський Союз залишається твердо відданим суверенітету і територіальній цілісності України. Про це йдеться у заяві від імені Євросоюзу щодо Криму, яка є у розпорядженні Львівського порталу.

За словами високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні, незаконна анексія Криму Російською Федерацією є прямим викликом міжнародній безпеці.

«Пройшов рік з часу проведення незаконного і неправомірного «референдуму» та подальшої незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією. Європейський Союз не визнає і продовжує засуджувати акт порушення міжнародного права. Незаконна анексія Криму і Севастополя Російською Федерацією є також прямим викликом міжнародній безпеці, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав», – повідомила вона.

Водночас Євросоюз вкотре заявляє про свою глибоку стурбованість нарощуванням військової міці та погіршенням ситуації з правами людини на кримському півострові.

ЄС повторно закликає надати міжнародним організаціям і особам, які опікуються питаннями захисту прав людини, повний, вільний та безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи Крим і Севастополь», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, що рік тому у Криму відбувся псевдо-референдум під проводом російських спецслужб, за результатами, якого Крим «приєднали» до Росії. 18 березня 2014 року Держдума РФ ухвалила так званий «Договір про входження Криму до складу РФ». 21 березня президент Путін підписав указ про ратифікацію цього договору та надання Криму статусу «федерального округу у складі РФ» та статусу міста федерального значення Севастополя.

Фото: dt.ua

 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...