ОСТАННІ НОВИНИ

Відомий історик розповість про агентурну боротьбу спецслужб СРСР проти ОУН

|

У «Тюрмі на Лонцького» пройде публічна лекція на тему «Агентурна боротьба НКҐБ-МҐБ проти Львівського крайового проводу у 1946—1950 роках». Лектор — відомий історик Іван Патриляк — доктор історичних наук, доцент Київського національного університету, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху. Лекція відбудеться у неділю, 27 жовтня, о 12:00 год. у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1). Про це повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

«Одним із найефективніших і найпідступніших заходів боротьби радянського тоталітарного режиму з українським визвольним рухом було застосування широкої агентурної мережі, — розповідає Іван Патриляк. — Документи агентурної справи “Пропасть” (“Провалля”) дозволяють бодай частково заглянути за лаштунки “емґебістської кухні”, зрозуміти масштаби та серйозність таємної війни, яку наймогутніша спецслужба світу вела проти українських повстанців».

Які люди ставали на шлях агентурної співпраці з владою, як відбувалося вербування агентів, якими були їхні завдання, як із допомогою агентури дізнавалися таємниці підпілля? На ці питання можна буде почути відповідь на лекції про агентурно-оперативні заходи радянських органів держбезпеки, спрямовані на знищення Львівського крайового проводу ОУН у другій половині 1940-х — першій половині 1950-х років.

Модеруватиме лекцію директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», історик Руслан Забілий.

Пряма трансляція лекції буде відбуватися тут: http://betv.com.ua/online/ivan_patryljak.

Довідка:

Доктор історичних наук Іван Патриляк (37 років) викладає у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Автор популярної книги «Перемога або смерть: український визвольний рух рух у 1939—1960 роках», директор музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху — неурядової дослідницької установи, яка вивчає різні аспекти визвольної боротьби українців у ХХ столітті, член редакційної колегії наукового журналу «Український визвольний рух».

Навчався на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2001 році захистив кандидатську дисертацію «Діяльність ОУН(б) в 1940—1942 роках (військовий аспект)». Автор книг «Легіони Українських Націоналістів (1941—1942): історія виникнення та діяльності» (1999), «Військова діяльність ОУН(б) в 1940—1942 роках» (2004), «»Встань і борись! Слухай і вір…»: українське націоналістичне підпілля та повстанський рух (1939—1960 рр.)» (2012) «Перемога або смерть: український визвольний рух рух у 1939—1960 роках» (2012); співавтор монографії «Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія» (2005). Співупорядник збірників документів «Матеріали та документи служби безпеки ОУН(Б) у 1940-х рр.» (2003), «ОУН в 1941 році» (2006), «ОУН в 1942 році» (2006), автор ряду посібників для вищої школи з питань музеєзнавства та співавтор навчального посібника «Україна в роки Другої світової війни» (2009).

До кола наукових зацікавлень автора належать: Україна в роки Другої світової війни, український визвольний рух 20—50-х років ХХ століття.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...