ОСТАННІ НОВИНИ

Євросоюз змінив принцип підрахунку днів перебування за шенгенською візою

|

Тепер на території країн Шенгенської угоди можна провести максимум 90 днів протягом періоду часу в 180 діб, пише УНІАН

За новим декретом європарламенту, змінюються правила підрахунку днів за шенгенською візою. Нові правила стосуються також терміну короткочасного перебування туристів з-за меж ЄС, яким не потрібна віза для в`їзду в Шенген.

Якщо раніше на території країн Шенгенської угоди можна було провести максимум дев`яносто днів на півріччя, починаючи з першого в`їзду в одну з шенгенських країн, то тепер прикордонники будуть робити підрахунок по-іншому. Відтепер закон говорить, що термін максимального перебування в шенгенських країнах становить «90 днів у будь-який період 180 діб» . Тобто, при виїзді з Шенгену на кордоні перевірятимуть, що в попередній виїзду 180- денний термін кількість максимально допустимих днів не було перевищено, передає YLE.fi. Поїздку до Шенгенські країни можна здійснити і за двома візами, якщо пізніша починається відразу після закінчення попередньої. Виїжджати за межі шенгенської зони не потрібно.

Термін перебування буде розраховуватися і в цьому випадку за новою схемою. Перебування з вигляду на проживання або національної візі однією з шенгенських країн не вважається короткочасним, тому нові правила до нього не відносяться. При підрахунку також не враховуватимуться дні, проведені в країнах Євросоюзу, що не входять до Шенгенської зони(Великобританія, Ірландія, Болгарія, Румунія, Хорватія і Кіпр).

На сайті Єврокомісії є калькулятор, за допомогою якого можна підрахувати термін перебування в шенгенських країнах (англійською мовою).

Фото: PHL

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...